انواع چراغ های استخری

🎧 🎧 همراهان عزیز میراب آرین شما میتوانید مطلب زیر در رابطه با انواع چراغ های استخری را در قالب پادکست آموزشی ArianPoolCast023 بشنوید :

به طور کلی سه نوع چراغ استخری وجود دارد :

  • Incandescent
  • Halogen
  • (LED (light-emitting diode

Incandescent(چراغ های رشته ای)

این نوع چراغ ها، چراغ های سنتی استخری هستند و اگر شما یک استخر قدیمی داشته باشید احتمالا این نوع چراغ را در استخر خود دارید. با این حال، این چراغ ها دیگر در دسترس نیستند زیرا آن ها در برآورده شدن استاندارد نورپردازی استرالیا موفق نبودند.

چراغ های هالوژنی ( Halogen)

چراغ های هالوژنی نسل دیگر چراغ های استخری هستند. امروزه بیشتر استخرهای به روز رسانی شده دارای چراغ های هالوژنی می باشند. چراغ های هالوژنی در دمای بیشتری کار می کنند اما ۱۰٪ تا ۲۰٪ انرژی بیشتری نسبت به چراغ های رشته ای دارند، طول عمر آن ها بیشتر است و نور قویتری نسبت به چراغ های رشته ای تولید می کنند.

چراغ های LED

چراغ های LED آخرین تکنولوژی چراغ های روشنایی هستند. نور چراغ های LED پررنگ و مرتعش است و از طریق آب منتقل می شود. درنتیجه به طور موثرتری استخر شما را روشن می کنند.

LED ها در رنگ های مختلفی هستند و می توان رنگ ها را با فشار دادن سوئیچ یا کنترل از راه دور یا تنظیم فواصل منظم از طریق یک کنترل خودکار از پیش برنامه ریزی شده تغییر داد.

چراغ های LED 90% گرمای کمتری نسبت به چراغ های دیگر تولید می کنند.

انواع چراغ های استخری

موقعیت چراغ استخر

اطمینان حاصل کنید که نورپردازی در استخر شما به گونه ای است که به طور کامل استخر شنا را روشن کند در حالی که منعکس کننده نور در خانه نباشد. به طور کلی، برای استخرهای مستطیلی، منبع اصلی نور در انتهای عمیق استخر قرار دارد.

تعداد چراغ های مورد نیاز استخر

تعداد چراغ های مورد نیاز برای روشن کردن استخر به اندازه استخر شنا بستگی دارد. به عنوان یک قاعده کلی، باید توان چراغ های توصیه شده ۵٫۴ وات در هر متر مربع باشد.( ۰٫۵ وات به ازای هر فوت مکعب)

بنابراین، اگر شما یک استخر شنا ۸٫۵ * ۴٫۴ متر داشته باشید، شما نیاز به ۲۰۰ وات روشنایی دارید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
Print this page
Print
Email this to someone
email
Share on LinkedIn
Linkedin

نظرات

نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید