بهترین سیستم گندزدایی

بهترین سیستم گندزدایی

بیایید یک واقعیت اساسی را روشن کنیم: کلردر حال حاضر یک جز اساسی و اصلی در سیستم گندزدایی آب استخر است و باقی خواهد ماند.کلر یک اکسیدکننده و یک گندزدای خوب برای بیشتر استخرها است. اما تکنولوژی روز به روز پیشرفت خواهد کرد و سیستم های گندزدایی جدید روی کار می آیند.تکنولوژی مدرن گندزدایی به سرعت در حال تغییر است؛ همانگونه که پمپ های سرعت ثابت به پمپ های سرعت متغییر، تغییر یافته است.

چه چیزی در گندزدایی آب استخر تغییر کرده است؟ باید توجه داشت که کلر نمی تواند-و نباید- به تنهایی به عنوان گندزدای آب استفاده شود.تحقیقات نشان می دهند که کلر به تنهایی توانایی گندزدایی آب را ندارد و برای مبارزه با میکروب ها، cryptosporidium، giardia، سایر آلودگی ها و میکروارگانیسم های مقاوم در برابر کلر، به کمک نیاز دارد.

جای تعجب نیست که بسیاری از سازندگان مطرح استخر امروزه بر گندزدایی 2 مرحله­ای تاکید دارند.

گندزدایی 2 مرحله ای برای تامین بهداشت استخر و سلامت شناگران واجب و اساسی است. برخی شرکت ها، گندزدایی دو مرحله ای را تمایز کلیدی استخرهای مدرن می دانند.آن ها استخرهای با گندزدایی 2 مرحله ای را استخرهای مدرن کامل می نامند.

کلر به کمک نیاز دارد

Vic Walker مدیر یک شرکت استخری بزرگ می گوید: امروزه استخرها نسبت به استخرهای 15 و حتی 10 سال گذشته بسیار متفاوت شده اند. تکنولوژی با توجه به محدودیت ها و کمبودهای کلر تغییر کرده است. ما نیازمند یک سیستم گندزدایی دیگر مانند اشعه UV، ازن یا سیستمی با فرآیند اکسیداسیون پیشرفته (AOP) هستیم؛ چرا که کلر به تنهایی قادر به تضمین ایجاد شرایط استخری تمیز و کاملا سالم نمی باشد.

بهترین سیستم گندزدایی

Walker می گوید UV و ازن سال هاست که مورد استفاده قرار می گیرند و به خاطر توانایی پاکسازی و گندزداییشان شناخته شده هستند.این سیستم ها نیز مانند کلر در گندزدایی بسیار موثر هستند، ولی نمی توان انتظار یک روش گندزدایی کامل و بی عیب و نقص را از این سیستم ها داشت. فرایند AOP فرایندی است که از ترکیب UV و ازن حاصل می شود که باعث ایجاد پارامتر سومی به نام رادیکال هیدروکسیل می گردد.

رادیکال های هیدروکسیل در گندزدایی دارای امتیاز بالاتری نسبت به ازن یا اشعه UV (به تنهایی) هستند.

بهترین سیستم گندزدایی

سیستم گندزدایی خوب، بهتر و بهترین

سیستم گندزدایی خوب : کلر و UV

سیستم گندزدایی بهتر : کلر و ازن

بهترین سیستم گندزدایی : کلر و AOP

کاهش میزان استفاده از کلر بسیار حائز اهمیت است.از طرفی میزان صرفه جویی در هزینه ناشی از استفاده کلر نیز قابل توجه است.طبق گزارشات می توانیم بسته به بار شناگر، میزان کلر را 50، 60 و حتی 70% کاهش دهیم.فاکتور جالب دیگر در استفاده از سیستم های 2 مرحله ای، شفافیت آب است که برای صاحبان استخر اهمیت زیادی دارد.

ممکن است در نگاه اول این گونه به نظر برسد که هزینه سیستم 2مرحله­ای بالاتر است؛ اما با توجه به بالا بودن هزینه خرید کلر و کاهش چشمگیر مصرف آن در سیستم های دو مرحله ای استفاده از آن ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد

🎧 🎧 همراهان عزيز ميراب آرين شما میتوانید مطلب زیر در رابطه با بهترین سیستم گندزدایی استخر را در قالب پادکست آموزشي ArianPoolCast024 بشنويد

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید