سیر تکاملی بازار استخرهای شنا در طول 40 سال گذشته

ساخت استخر

امروزه استخر شنا دیگر یک محصول لوکس به حساب نمی‌آید. با گذشت زمان استخرها مقبولیت زیادی کسب کرده و تبدیل به مکانی تفریحی شده‌اند که در دسترس همه هستند. بیایید نگاهی به سیر تکاملی بازار استخرها از دهۀ 80 میلادی تا به امروز بیاندازیم.

در ابتدا به منظور ورزش از آن‌ها استفاده می‌شد، اما امروزه استخرهای شنا تبدیل به تفریح خانواده‌ها شده‌اند

زمانی نه چندان دور بود که استخرها عمدتاً برای ورزشکاران استفاده می‏شدند. هدف از انواع شنا شامل شنای قورباغه، کرال سینه یا پروانه، طی‏ کردن طول استخر بود. امروزه مردم بسیار بیشتر به سلامتی و آرامش علاقه‌منداند.

جدا از این مردم نمی‌خواهند وقت زیادی را برای تمیزکاری طولانی تلف کنند. به مدد فناوری‌های جدیدی که نگهداری استخرها را آسان‌تر می‌کنند، افراد می‌توانند به تفریح در استخر به همراه دوستان و خانواده بپردازند. ایده این است که پس از یک روز بلند کاری، لباس‌ شنا را برداشته، به استخر بروید و بیشترین استفاده را از امکانات استخر کنید.

تجهیزاتی که بر سیل تکاملی بازار استخرها تأثیرگذار بوده‌اند

در طول 40 سال اخیر، بازار استخر به طور قابل توجهی تغییر کرده است. پیش از این، خورشید تقریباً تنها راه برای گرم ‏کردن آب استخر بود. امروزه سیستم‌های گرمایش سبب شده‏ اند که از یک استخر به مدت طولانی‌تری استفاده کنیم. با بهره‌گیری از سیستم‏های اتوماتیک، می‌توان تمیزکاری خودکار را شروع کرده و دما، تصفیه، و روشنایی را تنها با لمس یک دکمه تنظیم کنیم. با این تجهیزات، نگهداری بسیار آسان‌تر است.

استخرهایی با شکل‌ها و اندازه‌های متفاوت

در ابتدای دهۀ 80 ، اغلب استخرها دارای قسمت شیرجۀ عمیق‌تری برای شناگران جدی‌تر بودند. امروزه، از آنجا که عادات تغییر کرده‌اند، استخرهای با کف صاف، محبوب‌تر شده‌اند. این استخرها برای بازی و تفریح ایده‌آل بوده و انتخابی عالی برای کودکان هستند. حتی می‌توان پله‌های سنتی را با نیمکتی برای آب‏تنی آرامش‌دهنده، جایگزین کرد. قسمت “ساحل نیمه‌غوطه‌ور” نیز پیشرفت خوشایندی تلقی می‌شود که به شناگران جوان اجازه می‌دهد تا با ایمنی بیشتری شنا کنند. استخرها اغلب کوچک‌تر و کم‌عرض‌تر از 40 سال گذشته هستند؛ بدین معنی که با اندازۀ زمین سازگار هستند. امروزه، استخرها با چشم‏ انداز ساختمان در هم آمیخته شده‏اند و از آن‌ها برای زینت‏ دادن به خانه استفاده می‌شود. حتی استخرهای Plunge (بانگ‏ چاله) به طور روزافزون، در حال معمول‏ شدن هستند.

استفاده از آخرین مواد

خداحافظ به کاشی‌کاری‌های دهۀ هشتاد و سلام به مواد مدرن نیازمند نگهداری اندک! امروزه استخرها با PVC تقویت‌شده و پوشش‌های منعطف، پوشیده شده‌اند. برای پاسخ به تمامی ذائقه‌های زیباشناختی، تولیدکنندگان، رنگ‌های جدیدی را معرفی کرده‌اند: پس از آبی و سفید بی‌پایان، تمایل به سمت خاکستری روشن است.

محصولاتی که بازار استخر را به جلو برده‌اند

پمپ حرارتی: برای گرم‌کردن استخرهای دهۀ 80 استفاده می‌شد و زمانی که برای اولین بار وارد بازار شد، شدیداً گران بود. اما قیمت آن در حال حاضر، پایین آمده است؛ پیشرفتی خوشایند برای همه.

پوشش استخر: یک تجهیز جانبی ضروری برای استخر به حساب می‌آید که امنیت و محافظت از استخر را فراهم می‌کند. با وجود اینکه مفهوم اولیه تغییری نکرده است، اما پوشش‌‏های استخر برای راحتی بیشتر می‌توانند به صورت خودکار در بیایند.

روبات‌های برقی: تبدیل به جزئی ضروری شده‌اند که به شما اجازۀ تمیز کردن استخر را بدون تکان ‏دادن انگشتانتان می‌دهند.

Filter Blocks : در چند سال اخیر رایج‌تر شده‌اند. به دلیل صرفه اقتصادی و آسان‏ بودن نصب، این تجهیزات در حال جایگزین‏ شدن با سیستم‌های فیلتراسیون هیدرولیکی هستند.

بسته لوازم استخر (Pools in Kit) : ساده بوده و برای کسانی که مایل‏ اند خودشان تجهیزات را نصب کنند، ایده‌آل هستند. این بسته‏ ها به همه اجازه می‌دهند که به استخر خودشان دسترسی داشته باشند.

در 40 سال اخیر، بازار استخرها به صورت مداوم تکامل یافته و لذت شناکردن را در دسترس همه قرار داده است. با پیشرفت فناوری، امکان تغییرات هیجان‌انگیزتر بیشتری وجود دارد. منتظر این پیشرفت‌ها باشید!

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید