عملکرد و زمان بندی پمپ استخر

عملکرد و زمان بندی پمپ استخر
  •  1- پمپ استخر باید چند ساعت کار کند؟
  •  2- چگونه می توان طول عمر پمپ استخر را افزایش داد؟
  •  3- مدت زمان مورد نیاز پمپاژ آب استخر به چه عواملی بستگی دارد؟

یک پمپ استخر در صورتی که در طول مدت زمان کافی، تمامی آب استخر را از فیلتر عبور دهد، موجب تمیز ماندن آب استخر می­شود. مدت زمان مورد نیاز برای کارکرد پمپ به عواملی چون اندازه استخر، تناوب استفاده و اندازه پمپ، بستگی دارد.

عملکرد پمپ استخر

پمپ استخر به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می­گیرد. پمپ با گردش آب در طول فیلتراسیون، موجب حذف ذرات، جلبک، و باکتری می شود و در ادامه آب تمیز را به درون استخر منتقل می­کند. پمپ همچنین مواد شیمیایی برای تمیزکاری آب را به طور همگن در آب پراکنده و ذرات آشغال را حذف می کند، از طریق تخلیه اصلی استخر ذرات را به درون سبدی منتقل می کند، که از آنجا دور انداخته می­شوند.

زمان­ بندی پمپ استخر

زمان کارکرد پمپ استخر باید متناسب با میزان تمیز کاری کل آب از طریق فیلتراسیون باشد.  متغیرهای نرخ گردش به اندازه استخر و پمپ، بستگی دارند. پمپ ­ها معمولا می­توانند کل آب را در بازه زمانی 6 تا 8 ساعت به گردش درآورند؛ برخی استخرها به 12 ساعت پمپاژ نیاز دارند. استفاده از پمپ استخر را در فواصل زمانی 6 ساعت شروع کنید، و اگر آب تمیز به نظر نرسد، این بازه را در هر بار 30 دقیقه افزایش دهید، تا اینکه آب به کلی تمیز شود.

بازده انرژی

زمان عملکرد پمپ به طور عمده­ به اندازه پمپ بستگی دارد، ولی پمپ­ های بزرگتر، هزینه انرژی بیشتری نیز دارند. به جای انتخاب بزرگترین پمپ، کوچکترین پمپ در دسترس را برای استخر خود انتخاب کرده و آن را در بازه ­های 24 ساعت به کار نگیرید. این کار با اینکه موجب می­شود آب چندین بار از فیلتراسیون عبور کند، ولی فرسودگی و استهلاک را افزایش داده و از عمر پمپ می­کاهد. استخرهای ساختمان های مسکونی برای تمیزکاری مناسب، معمولا به یک پمپ 1 اسب ­بخار (HP) یا کوچکتر نیاز دارند. استخرها معمولا نیازی به پمپ­ هایی با بیش از 1 یا 1.2 اسب ­بخار ندارند؛ این پمپ ­های بزرگتر و قوی­تر سرعت عبور آب از فیلتراسیون برای تمیزکاری را افزایش می­دهند.

افزایش طول عمر پمپ

شما می­توانید با تمیزکاری و نگهداری مناسب، مدت زمان مورد نیاز برای کارکرد پمپ استخر را کاهش داده و عمر کاری آن را افزایش دهید. این موارد شامل استفاده از کاورهای استخر، تمیزکننده ­های اتوماتیک، و تمیزکاری دوره ­ای با جارو و اسکیمر برای حذف ذرات آشغال است که بار روی پمپ را نیز کاهش می­دهد. اگر سبد موگیر استخر خود را به صورت روزانه تخلیه کنید، گرفتگی فاضلاب را کاهش می­دهد که باعث سهولت کار پمپ شود. با نصب تایمری بر روی پمپ، می­توانید پمپ را روزانه به صورت اتوماتیک در بازه­ های زمانی کوتاه­تری به کار بگیرید، که بازده بیشینه را تضمین می­کند.

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید