مزایای استفاده از سیستم گرمایش خورشیدی استخر

مزایای استفاده از سیستم گرمایش خورشیدی استخر

شما می توانید به مقدار چشمگیری هزینه های  مربوط به گرمایش استخرخود را با نصب گرمکن خورشیدی کاهش دهید.این سیستم ها مقرون به صرفه تر از گرمکن های استخری گازی و هیت پمپ ها هستند، و همچنین هزینه سالیانه تعمیرو نگهداری بسیار پایینی دارند.در حقیقت سیستم های گرمایش خورشیدی مقرون به صرفه ترین روش برای گرمایش استخر می باشند.

همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، آب استخر به سمت فیلتر پمپ می شود و سپس به سمت پنل خورشیدی می رود، که در آن جا توسط خورشید، پیش از این که آب به استخر برگردد ، گرم می شود.

گرمکن خورشیدی در بهار استخر شما را زودتر گرم می کند، در پاییز استخر را برای مدت طولانی تری گرم نگه می دارد و در تمام طول تابستان گرمایش بسیار خوبی ایجاد می کند.

از مهم ترین مزایای سیستم گرمایش خورشیدی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شما می توانید مدت زمان بیشتری از استخر خود استفاده کنید! استخر را در فصل بهار باز کنید و تا فصل پاییز در استخر خود شنا کنید.
  • شما می توانید سیستم خود را اتومات کرده و دقیقا آن را در دمایی که می خواهید تنظیم کرده و آن دما را ثابت کنید.
  • این سیستم ها هزینه راه اندازی کمی دارند و سازگار با محیط زیست می باشند.در این سیستم می توانید از گرمایش رایگان خورشید استفاده کنید.

 

گرمایش استخر

 

سیستم خورشیدی در مقابل سیستم های گرمایش قدیمی

گرمکن خورشیدی و هیتر گازی

هیترهای گازی استخری سالهاست که برای گرمایش استخرها مورد استفاده قرار می گیرند و دارای استاندارد لازم جهت گرمایش می باشند.با این حال به دلیل محدود بودن منبع گاز، قیمت گاز طبیعی در حال افزایش است و با توجه به این که تغییرات آب و هوایی و گازهای گلخانه ای به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده، بسیاری از مردم به دنبال جایگزین بهتری می باشند.

با این حال که یک هیتر گازی می تواند دمای آب را به سرعت بالا برده و آن را حفظ کند، این کار با هزینه بسیار بالا صورت می گیرد.

گرمکن خورشیدی و  هیت پمپ

هیت پمپ ها از این نظر جلب توجه می کنند که هزینه تعمیر نگهداری کمتری نسبت به هیترهای گازی دارند. این مورد با توجه به نرخ گاز طبیعی و برق در مناطق مختلف متفاوت است.با توجه به هزینه بالای نصب و  کارکرد کندتر یک پمپ حرارتی ، آن ها سرعت گرم کردن گاز طبیعی و همچنین گرمای رایگان سیستم خورشیدی را ندارند.

از طرف دیگر سیستم خورشیدی به هزینه برق مصرفی مربوط به فیلتر کردن آب و سیرکولاسیون آن و عبور از پنل، اضافه نمی کند.سیستم های خورشیدی جدیدتر از هیترهای گازی و هیت پمپ ها می باشند.سیستم های گرمایش خورشیدی  در صنعت استخر مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست می باشند.

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید