مزایای استفاده از الکترولیز نمکی در گندزدایی استخرها

مزایای استفاده از الکترولیز نمکی

پایین بودن سطح کلر آب :

با توجه به این که ژنراتورهای دستگاه  های الکترولیز نمکی کلر مورد نیاز برای آب استخر را از الکترولیز کردن نمک ایجاد می کنند و هیچ نیازی به اضافه کردن کلر به آب به صورت فیزیکی نمی باشد ، لذا محتوای کلرین به نسبت سایر روشهای گندزدایی در آب استخر پایین تر است.

مناسب برای پوست و مو :

با توجه به این که میزان محتوای کلر در استخرهایی که از روش الکترولیز نمکی استفاده می کنند به نسبت سایر روشها پایین تر است ، آب این استخر ها برای پوست و مویانسان ( بخصوص پوستهای حساس ) و کودکان مناسب تر می باشد .

پایین بودن میزان نمک در آب :

برخلاف تصور ، میزان نمک در آب به قدری است که برای شناگران لذت بخش می باشد، به عنوان یک قاعده میزان شوری آب در این استخرها به اندازه اشک چشم انسان می باشد .

تعمیر و نگهداری آسان :

نکته بسیار مهم این است که هزینه تامین و نصب دستگاه الکترولیز نمکی به نسبت بقیه تجهیزات گندزدایی نسبتا بالا است اما پس از نصب و راه اندازی این دستگاه نیاز به افزودن هیچ ماده شیمیایی اضافه به آب نیست و همین امر موجب صرفه جویی فراوان در هزینه های ماهیانه و سالیانه خواهد شد. از طرفی اگر به مدت چند هفته هیچ استفاده ای از استخر نشود به دلیل نمک موجود در آب ، هیچ خبری از جلبک در آب استخر نخواهد بود و رنگ آب به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید