نشتی در استخر (بخش اول)

نشتی در استخر

نشتی ایجاد شده در استخر می تواند بیشتر شود، به خصوص زمانی که اثری از نشتی در استخر مشاهده نمی شود و شما نمی دانید که منشا این نشتی کجاست و از کجا شروع شده است.چگونه می توان فهمید که استخر شما نشتی دارد؟در یک روز گرم، تبخیر آب استخر می تواند روزانه ¼ اینچ و بکواش کردن نیز می تواند تا یک اینچ از آب استخر کم کند.بیرون ریختن و پاشیده شدن آب به اطراف نیز در صورتی که فعالیت در استخر زیاد و بیش از حد نرمال باشد، می تواند مقدار قابل توجهی آب از استخر کم کند.پس از در نظر گرفتن این نشتی های اجتناب ناپذیر، اگر شما همچنان گمان می کنید که استخر شما نشتی دارد، به موارد زیر توجه کنید:

آیا استخر شما نشتی دارد؟

آیا استخر شما نشتی دارد؟

برای حذف مقدار آب تبخیر شده از کل آب کم شده از استخر، می توانید از تست سطل برای استخر استفاده کنید.به این صورت که یک سطل 5 گالنی در اولین پله استخر خود یا در بالاترین پله نردبان استخر قرار دهید.نیمی از سطل را از آب پر کنید و سطح آب داخل سطل را با یک نوار الکتریکی یا ماژیک علامت بزنید.سپس سطح آب موجود در اطراف سطل را با نواری دیگر مشخص کنید.تا 24 ساعت از بکواش کردن و پاشیدن آب به بیرون خودداری کنید، و سپس 2 قسمت اندازه گیری شده را با هم مقایسه کنید.

نشتی-در-دیواره-استخر

آب از دست رفته از سطل فقط به دلیل تبخیر می باشد؛ ولی آب از دست رفته از استخر مربوط به تبخیر به علاوه سایر مقادیر آب از دست رفته به دلایل مختلف است.اگر اختلاف قابل توجهی بین این دو مقدار باشد، شما باید به دنبال نشتی در استخر خود باشید.

چگونه نشتی را در استخر خود پیدا کنید

چگونه نشتی را در استخر خود پیدا کنید

پیدا کردن نشتی در استخر یک فرایند پله به پله­ در 4 منطقه اصلی می باشد؛ ;کاسه استخر، چراغ­های استخر، لوله کشی و تجهیزات استخر. حال می خواهیم به بررسی هر یک از این موارد بپردازیم.

نشتی در کاسه استخر

استخر های وینیلی بیشترین قابلیت آسیب پذیری در کاسه استخر را دارند، این نشتی به صورت سوراخ های( ترک)کوچک ایجاد شده در وینیل، یا نشتی در اطراف بریدگی هایی که عمدتا برای چراغ، پله ها، اسکیمر، تخلیه و برگشتی های دیواره وجود دارند، مشاهده می شود.

استخر های بتنی ممکن است از یک شکاف ایجاد شده در کاسه نشتی داشته باشند، که معمولا در خطوط کاشی ها، یا در فضاهای خالی کوچک ایجاد شده در اطراف لوله ها در دیواره استخر، یا در محل اتصال بین اسکیمر پلاستیکی و دیواره بتنی استخر این شکاف و نشتی به وجود می آید.

استخرهای فایبرگلاس نیز مانند استخرهای بتنی می توانند از شکاف ایجاد شده در کاسه یا اسکیمر، برگشتی ها، تخلیه کف یا چراغ نشتی داشته باشند.

برای پیدا کردن و جلوگیری کردن از نشتی حاصل از شکاف موجود در کاسه استخر، تمام خطوط لوله کشی را ببندید – اسکیمر، تخلیه اصلی، برگشتی ها. می توانید از درپوش های پلاستیکی یا رزوه­ای استفاده کنید.پمپ را در زمانی که سیستم تصفیه خاموش است(زمان استراحت سیستم) خاموش کنید، بنابراین در این حالت زمانی که خطوط بسته باشند پمپ روشن نخواهد شد.

سطح آب را پیش از شروع این آزمایش به سطح نرمال برسانید، تا زمانی که آب در پایین ترین سطح ثابت شد،  دچار سردرگمی نشوید.

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید