پمپ های جکوزی

پمپ های جکوزی

جکوزی نام شرکت آمریکایی تولیدکننده وان حمام گردابی است که اولین محصول این شرکت وان حمام با جت‌های آب ماساژدهنده بود. این شرکت در سال ۱۹۱۵ تاسیس شد. بنیانگذاران این شرکت برادران جکوزی بودند که در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی از ایتالیا به آمریکا مهاجرت کرده بودند. دفتر مرکزی این شرکت در کالیفرنیا قرار دارد.

جکوزی در واقع محیط بسته حوضچه مانندی است که آب موجود در آن فضا جهت ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن با فشار زیاد توسط پمپ‌های قوی از طریق لوله‌‌های تعبیه شده در قسمتهای مختلف دیواره به داخل حوضچه رانده می شود و از آن به منظور رفع خستگی و ماساژ آبی استفاده می‌شود. ماساژ در زیر آب از روشهای درمانی بسیار مؤثر در رفع درد عضلات، مفاصل و استخوانها میباشد. استفاده کنندگان در داخل حوضچه قرار میگیرند و اعضاء بدن خود را به تناوب در مسیر فواره‌های زیر آب قرار میدهند. همچنین جکوزی دارای یک یا چند پله یا پاشویه است تا افرادی که از آن استفاده می‌کنند بتوانند بر روی آن بنشینند و عمل ماساژور ماهیچه پا و پشت را در تماس با آب پرفشار همراه با هوا انجام دهند. معمولا از سرامیک و کاشی برای تزیین استفاده می‌شود.

هر فرد در زمان استفاده از حمام در حالت عادی حدود ۱۸۰ لیتر آب مصرف می نماید. جالب است بدانیم یک جکوزی با حدود ۶۰ لیتر آب پر می شود.

پمپ جکوزی

در جکوزی ها از پمپ های سانتریفوژ استفاده می شود که دارای دو سیستم پمپاژ است که یکی برای به گردش در آوردن آب در فیلترها و گرمکن هاست با نرخ تعویض دو بار در هر ساعت و دیگری برای جت آب از نازل های آن.

در جکوزی های کوچک برای انجام این دو تنها یک پمپ نصب می کنند که هم وظیفه به گردش در آوردن آب جکوزی و هم جت نازل ها را به عهده دارد.

زمان تعویض آب جکوزی

زمان تعویض آب جکوزی

دریافت کاتالوگ

نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید