اتوماسیون (هوشمندسازی) استخر

اتوماسیون (خودکارسازی) استخر

🎧 🎧 شما میتوانید پاسخ سوالات فوق را در رابطه با اتوماسیون (هوشمندسازی) استخر در قالب پادکست آموزشی ArianPoolCast004 بشنوید :

🔵 اتوماسیون استخر شنا به چه معنی است؟

🔵 فیلتراسیون نامناسب آب استخر چه مضراتی در پی دارد؟

🔵 مزایای سیستم‎های اتوماسیون استخر چیست؟

🔵 آیتم‎هایی که سیستم‎های اتوماسیون تحت پوشش قرار می‎دهند کدام است؟

فناوری‎های جدید با پیشنهاد راه‎حل‎های مناسب ، سبب رشد استخرهای هوشمند گردیده‎اند . امروزه هوشمندسازی استخرها می‎تواند به فرآیند فیلتراسیون آب ، کمک نماید .

زمانی که که بحث استخر شنا مطرح می‎شود ، سلامت و ایمنی شناگران ، مهمترین موضوع است ؛ بدین معنی که آب باید به طور منظم فیلتر شود تا از پاک و بهداشتی‎بودن آن ، اطمینان حاصل شود. اگر این مطلب با دقت و توجه انجام نگیرد، باکتری‎های زیان‎بخش و میکروارگانیسم‎ها رشد می‎کنند؛ آب، سبز یا کدر می‎گردد و بیماری‎ها گسترش می بابند. به همین دلیل فیلتراسیون، ضروری است، اما سیستم‎های آنالوگ سنتی، به هیچ عنوان روشن و واضح نیستند. آن‎ها باید با استفاده از محسابات پیچیده شامل دمای آب، برنامه‎ریزی شوند و چنانچه دمای آب به هر دلیل تغییر یابد، محاسبات باید تجدید شوند و سیستم باید مجدداً برنامه‎ریزی شود. همچنین اگر در محاسبات ریاضی، اشتباهی رخ دهد، آب استخر دچار مشکل خواهد شد.

سوالی که مطرح می‎شود این است که چرا اجازه ندهیم سیستم فیلتراسیون دائماً کار کند؟ این موضوع از لحاظ مالی (با توجه به هزینه‎های انرژی و مواد شیمیایی)، زیان‎آور است. سیستم فیلتراسیونی که به صورت ناصحیح برنامه‎ریزی شود، مصرف مواد شیمیایی استخر را تا سطح هشداردهنده ای بالا می برد.

خوشبختانه سیستم‎های خودکارسازی استخر، کلیه این مشکلات را مرتفع نموده است.

مزایای هوشمندسازی استخر

تکنولوژی‎های هوشمند می‎توانند سرمایش، گرمایش، امنیت و همچنین استخرهای شنا را کنترل کنند. شرکت‎های بسیاری با ساخت اپلیکیش‎های متنوع، تلفن‎های هوشمند را مستقیماً به سیستم فیلتراسیون استخر متصل می‎نمایند. این موضوع، کاربران را قادر می‎سازد که ساعات فعالیت تجهیزات استخر را تنها با لمس یک دکمه، تنظیم نمایند. علاوه بر این، کاربران می‎توانند محاسبات خود را بر مبنای داده‎های واقعی استخر انجام دهند و همه چیز را کنترل کنند. بنابراین هیچ جایی برای خطا و نگرانی وجود نخواهد داشت.

آیتم‎هایی که سیستم‎های هوشمندساری تحت پوشش خود قرار می‎دهند، عبارت‎اند از:

✅ فیلتراسیون آب استخر

✅ کنترل دمای آب

✅ کنترل دمای هوا

✅ کنترل pH آب

✅ کنترل وضعیت فیلتر

✅ تنظیم میزان تزریق مواد شیمیایی

✅ مدیریت سیستم گرمایش و روشنایی

✅ کنترل جارو رباتیک استخر

چهار مزیت اصلی سیستم‎های هوشمندسازی استخر عبارت‎اند از:

راه حلی برای بهبود کیفیت آب

    یک سیستم هوشمند، بر کیفیت آب نظارت می‎نماید و اطمینان حاصل می‎کند که آب در بازه‎های زمانی بهینه فیلتر شود. همچنین تزریق مقادیر صحیح از مواد شیمیایی در مواقع مورد نیاز را برنامه‎ریزی می‎نماید. این سیستم حتی می‎تواند گرفتگی یا بسته‎شدن فیلتر را گزارش نماید.

مقرون‎به‎صرفه‎بودن

  هنگامی که بازه‎های زمانی فیلتراسیون بر مبنای داده‎های دقیق بنا شوند، سیستم می‎تواند فیلتراسیون مورد نیاز را به طور دقیق محاسبه نماید. این بدان معنی است که سیستم، تنها در آن هنگام که باید، فعالیت می‎کند و از کمترین میزان الکتریسیته استفاده می‎نماید. همچنین در مصرف مواد شیمیایی صرفه جویی خواهد شد

دوست‎دار محیط زیست

    سیستم‎های خودکار، الکتریسته کمتری مصرف می‎نمایند که معادل انتشار کمتر گاز کربن دی اکسید است. آن‎ها همچنین میزان مصرف آب را بهینه می‎کنند. یک اشتباه کوچک ـ مانند افزایش بیش از حد مواد شیمیایی ـ در سیستم‎های فیلتراسیون سنتی، می‎تواند منجر به ازدست‎رفتن بخشی یا تمام آب استخر شود. سیستم‎های هوشمند، این مشکل را نیز برطرف نموده‎اند.

محاسبات آسان

چه کسی می‎خواهد زمان زیادی را صرف محاسبات و برنامه‎ریزی سیستم فیلتراسیون نماید؟ سیستم‎های هوشمند هر دوی این موارد زمان‎بر را تنها با لمس یک دکمه بر روی تلفن هوشمند، انجامی می‎دهند. بدون شک این روش، سریعتر و مطمئن‎تر است. با یک نگاه کوتاه می‎توانید وضعیت دقیق استخر را بررسی کنید و سیستم فیلتراسیون را حتی هنگامی که در تعطیلات هستید، مدیریت نمایید.

نظرات

نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید