شیر شش راهه دستی فیلتر استخر IML

شیر شش راهه‌ی دستی IML اسپانیا

برند IML اسپانیا، خط کاملی از “شیرهای شش راهه‌ی دستی” را برای فیلترهای شنی استخر شیر از بالا و شیر از بغل عرضه می‌کند. شیرهای چندراهه دارای دسته‌ی اهرمی هستند که برای تغییر حالت شیر مورد استفاده قرار می‌گیرد. با چرخش دسته‌ی شیر، می‌توان جریان آبی که از استخر خارج می‌شود را هدایت کرد و بدین ترتیب، عملیات مختلفی را روی آب استخر انجام داد.

حالت‌های شیر شش راهه‌ی دستی IML

شیر فیلتر در ۹۰ درصد از موارد روی حالت Filter قرار می‌گیرد تا با عبور آب از فیلتر، ذرات معلق از آب جدا شوند. با قرار دادن شیر روی حالت Backwash، آب استخر در خلاف جهت همیشگی از فیلتر عبور می‌کند تا آلودگی‌هایی که در فیلتر جمع شده‌اند با فشار آب شسته شده و از طریق پورت بکواش، از فیلتر خارج شوند. پس از بکواش، شیر فیلتر روی حالت Rinse قرار می‌گیرد تا ذرات باقیمانده در بستر فیلتر نیز شسته شده و از ورود آنها به استخر جلوگیری شود.

با قرار دادن شیر شش راهه فیلتر روی هریک از حالت‌های Recirculate یا Waste، فیلتر در موقعیت “بای پاس” قرار می‌گیرد. اگر فیلتر دچار اشکال شده‌ باشد و امکان استفاده از آن وجود نداشته‌ باشد، شیر فیل تر را در حالت Recirculate قرار می‌دهیم. بدین ترتیب، آب استخر بدون آنکه از فیلتر عبور کند، در سیستم به گردش درمی‌آید و از راکد شدن آن جلوگیری می‌شود. برای پخش کردن مواد شیمیایی در آب استخر نیز شیر را روی حالت Recirculate قرار می‌دهیم. با قرار دادن شیر روی حالت Waste، آب استخر بدون اینکه از فیلتر عبور کند، مستقیماً به سمت فاضلاب هدایت می‌شود. معمولاً زمانی شیر شش راهه را در این حالت قرار می‌دهیم که به دلیل سطح بالای آلودگی، تصفیه‌ی آب از طریق فیلتر امکان پذیر نباشد.

با قرار دادن دسته‌ی شیر شش راهه روی حالت Closed، تمامی ورودی‌های شیر فیلتر بسته می‌شوند. شیر فیلتر را زمانی در این حالت قرار می‌دهیم که بخواهیم به طور کامل از ورود آب به شیر چندراهه­ جلوگیری کنیم؛ مثلاً در طول فصل زمستان که استخر را تعطیل می‌کنیم.

شیر شش راهه فیلتر برند IML اسپانیا با ۲ سال گارانتی میراب آرین و ۱۰ سال خدمات پس از فروش عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های شیر شش راهه فیلتر شنی:

  • شیر شش راهه
  • دارای حالت های Filter، Backwash، Rinse، Recirculate، Waste و Closed
  • کاملاً ضد آب
  • کاربرد آسان

کاربردهای شیر فیلتر برند IML اسپانیا:

شیرهای شش راهه‌ی دستی برند IML اسپانیا برای انواع فیلترهای شنی شیر از بالا و شیر از بغل قابل استفاده هستند.

مشخصات فنی:

مدل شیر

نوع شیر

سایز اتصالات

(اینچ)

PS-6403

شیر از بالا

۱-۱/۲

PS-6404

شیر از بالا

۲

PS-6405

شیر از بالا

۱-۱/۲

PS-6200

شیر از بغل

۲-۱/۲

PS-6104

شیر از بغل

۲

 

ویدئوهای کاربردی مرتبط

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!