سیستم گرمایش خورشیدی استخر

مزایای سیستم‌های گرمایش خورشیدی استخر

شما می توانید با نصب گرمکن خورشیدی استخر، هزینه های مربوط به گرمایش استخر خود را به مقدار چشمگیری کاهش دهید. این سیستم ها، مقرون به صرفه تر از گرمکن های استخری گازی و هیت پمپ ها هستند و هزینه سالیانه تعمیر و نگهداری آنها نیز بسیار پایین است. در حقیقت، سیستم های گرمایش خورشیدی استخر، مقرون به صرفه ترین روش برای “گرمایش استخر” می باشند.

همان طور که در شکل زیر مشاهده می کنید، آب استخر با نیروی پمپ به طرف فیلتر هدایت می شود و سپس به سمت پنل خورشیدی می رود. در این قسمت، آب پیش از آنکه به استخر برگردد، توسط انرژی خورشیدی گرم می شود.

گرمکن خورشیدی استخر در بهار استخر شما را زودتر گرم می کند، در پاییز استخر را برای مدت طولانی تری گرم نگه می دارد و در تمام طول تابستان گرمایش بسیار خوبی ایجاد می کند.

از مهم ترین مزایای سیستم گرمایش خورشیدی استخر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شما می توانید مدت زمان بیشتری از استخر خود استفاده کنید! استخر را در فصل بهار باز کنید و تا فصل پاییز در استخر خود شنا کنید.

شما می توانید سیستم خود را اتومات کنید. بدین ترتیب می‌توانید دمای آب را دقیقا در سطحی که می خواهید تنظیم کرده و در همان سطح حفظ کنید.

این سیستم ها هزینه راه اندازی کمی دارند و سازگار با محیط زیست می باشند. در این سیستم می توانید از گرمایش رایگان خورشید بهره ببرید.

 

سیستم خورشیدی در مقابل سیستم های گرمایش قدیمی

 

گرمکن خورشیدی و هیتر گازی

هیترهای گازی استخری سالهاست که برای گرمایش استخرها مورد استفاده قرار می گیرند و دارای استاندارد لازم جهت گرمایش می باشند. با این حال، به دلیل محدود بودن منابع گاز، قیمت گاز طبیعی در حال افزایش است و با توجه به این که تغییرات آب و هوایی و گازهای گلخانه ای به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده، بسیاری از مردم به دنبال جایگزین بهتری هستند.

اگرچه هیتر گازی می تواند دمای آب را به سرعت بالا برده و آب را در همان دما نگه دارد، این کار با هزینه بسیار بالا صورت می گیرد.

گرمکن خورشیدی و هیت پمپ

هیت پمپ ها از این نظر جلب توجه می کنند که هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به هیترهای گازی دارند. این مورد با توجه به نرخ گاز طبیعی و برق در مناطق مختلف متفاوت است. با این حال، سرعت آنها در گرم کردن آب، پایین تر از هیترهای گازی است و نسبت به سیستم هایی که با نیروی خورشیدی کار می کنند، هزینه ی بالایی می برند.

از طرف دیگر، سیستم های خورشیدی به هزینه برق مورد استفاده برای فیلتراسیون، سیرکولاسیون و عبور آب از پنل، اضافه نمی کنند. سیستم های خورشیدی جدیدتر از هیترهای گازی و هیت پمپ ها بوده و مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست می باشند.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!