راه‌های جدید برای به‌روزرسانی و بهبود طراحی و فن‌آوری استخرهای شنا

جدیدترین روشهای ارتقا و بهبود طراحی و فناوری استخرهای شنا

خلاصه مطلب
سازندگان استخر به طور مداوم به دنبال راه‌های جدید برای به‌روزرسانی و بهبود طراحی و فن‌آوری استخرهای شنا هستند. در چند سال اخیر، با توجه به رشد پر سرعت تکنولوژی، در عرصه های عمران و معماری نوآوری های بسیار جالب و کارآمدی...

جدول سر تیترها

سازندگان استخر به طور مداوم به دنبال راه‌های جدید برای به‌روزرسانی و بهبود طراحی و فن‌آوری استخرهای شنا هستند. در چند سال اخیر، با توجه به رشد پر سرعت تکنولوژی، در عرصه های عمران و معماری نوآوری های بسیار جالب و کارآمدی دیده شده است که فراتر از تصور است. همچنین میتوان گفت در بخش ساخت استخر این رشد صورت گرفته است و بهبودهای چشمگیری در فرآیند ساخت و طراحی استخرهای شنا صورت گرفته است. در ادامه به ارتقا و بهبود طراحی و فناوری استخرهای شنا در سالیان اخیر میپردازیم و به اختصار هر مورد را توضیح میدهیم. 

استخرهای شنا

نوآوری‌های طراحی استخر های شنا

  • کاشی‏های شیشه‌ای رنگارنگ باعث ایجاد یک جذابیت شفاف و اثر متمایز کالیودوسکوپ روی دیوارهای استخر می‌شود.
  • لبه‌های آفتاب‏گیری (همچنین “طاقچه خورشید” یا “نیمکت‌های Baja” نامیده می‌شوند) با عمق 3 تا 18 اینچ که در پیرامون استخر قرار دارند و به‌عنوان نقاطی ایدئال برای قرار دادن صندلی‌های استراحت یا دراز کشیدن در آب سرد استفاده می‌شوند.
  • گودال‏های مستغرق در داخل سازه استخر با نیمکت‌های پیش‏ساخته و معمولاً یک میز یا گودال آتش گه در مرکز آن قرار دارند.
  • اسپای نامتناهی (همچنین به نام “لبه ناپیدا”)، مانند استخرهای نامتناهی، یک اثر بصری از آب را که ورای افق، بر روی دیوار جلویی اسپا گسترش می‌یابد، در داخل استخر پخش می‌کند.
  • استخرهای سرریز کامل، یک استخر نامتناهی را به سطح بعدی می‌رساند. آب‏پاش ساخته‏شده با عرشه اطراف آن، اجازه می‌دهد آب از طریق ناودان‏های بسیار نازک تقریباً نامریی، به تمام چهار طرف برود و پس‌ازآن دوباره به استخر بازگردد.

جدیدترین روشهای ارتقا و بهبود طراحی و فناوری استخرهای شنا

نوآوری‌های فناوری استخر های شنا

  • سیستم‌های ترکیبی اشعه ماوراءبنفش (UV) و ازن، انواع آلاینده‌ها ـ ازجمله پاتوژن‏ها ـ را خنثی می‌کنند. با توجه به عدم حضور کلر، چشم‌ها، پوست و ریه‌ها آسیب‌ندیده و محیط شنا بسیار راحت‌تر است.
  • فیلترهای ضد میکروب باعث جلوگیری از رشد میکروب‌ها مانند قارچ‌ها و باکتری‌ها می‌شوند، بنابراین فیلترهای استخر برای دوره‌های طولانی‌تر از ایجاد لجن در امان هستند.
  • نورپردازی چندلایه LED سبب صرفه‌جویی بیشتر در مصرف انرژی نسبت به چراغ‌های سنتی رشته‌ای می‌شود، اجازه انتخاب بیشتر رنگ را می‌دهد و می‌تواند به‌طور برنامه‌ریزی‌شده برای چرخش از طریق یک آرایه رنگی یا نمایش نور خیره‌کننده عمل کند.
  • سیستم‌های اتوماسیون به شما اجازه می‌دهد از کنترلرها و برنامه‌های کاربردی از راه دور بر روی یک کامپیوتر یا گوشی هوشمند استفاده کنید تا از اکثر توابع ـ آبگرم‏کن استخر تا جت‌های اسپا ـ بدون حضور در استخر، بهره ببرید.
مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید