تفاوت-های-دیگ-بخار-با-بخارساز-برقی

تفاوت دیگ بخار با بخارساز برقی

خلاصه مطلب
تفاوت های دیگ بخار با بخارساز برقی در چیست؟ جهت راه اندازی یک سونای بخار توسط دیگ بخار در ابتدا بایستی اتاقی جهت نصب آن تعبیه شود و یا دیگ در محل تصفیه خانه یا موتورخانه جانمایی شود ولی با توجه به ابعاد کوچک و مناسب...

جدول سر تیترها

تفاوت های دیگ بخار با بخارساز برقی در چیست؟

جهت راه اندازی یک سونای بخار توسط دیگ بخار در ابتدا بایستی اتاقی جهت نصب آن تعبیه شود و یا دیگ در محل تصفیه خانه یا موتورخانه جانمایی شود ولی با توجه به ابعاد کوچک و مناسب بخارساز برقی امکان نصب این دستگاه در کمترین فضای ممکن ترجیحا نزدیک اتاق سونا میسر می باشد.
از دیگر الزامات دیگ های بخار فراهم کردن مسیری جهت اجرای دودکش مشعل و همچنین انجام لوله کشی گاز به محل نصب مشعل می باشد که این امر باعث افزایش هزینه های اولیه و فضای مورد نیاز محل نصب دستگاه می شود . در صورتی که برای دستگاه های برقی فقط نیازمند کابل کشی به محل نصب دستگاه می شود . در صورتی که برای دستگاه های برقی فقط نیازمند کابل کشی به محل نصب دستگاه باشیم و همین موضوع باعث شده نصب دستگاه برقی سریعتر، ساده تر و کم هزینه تر باشد.
در صورتی که در اجرای لوله کشی های مربوط به گاز و دودکش موارد استاندارد و ایمنی رعایت نگردد ممکن است در زمان بهره برداری خطرات جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.
همچنین با توجه به اینکه دیگ بخار دارای فشار کاری بالا می باشد در صورتی که قطعات و جزئیات مورد استفاده از مواد غیر استاندارد استفاده شود خطر انفجار را در پی خواهد داشت . در ضمن دیگ های بخار بعلت فشار کاری بالا هر ساله باید مورد تست هیدرواستاتیک قرار گیرند تا از صحت عملکرد و مقاومت بدنه دیگ اطمینان خاطر حاصل شود .
در صورتی که دستگاه های بخار ساز برقی علاوه بر اینکه دارای فشار کاری پائین هستند و باز با این حال در این دستگاه ها شیر اطمینان با فشار پائین تعبیه گردیده تا ظریب ایمنی دستگاه بالاتر رود.
دودکش دیگ بخار باعث خروج مقداری از حرارت تولید شده توسط دیگ می شود و همین امر راندمان آن را کاهش می دهد . در صورتی که در بخار ساز برقی انرژی برق در المنت مستقیما به حرارت تبدیل شده و باعث می شود بازدهی و راندمان این دستگاه ها بسیار بالا و پرت حرارتی کمتری داشته باشند.
در دستگاه های برقی استفاده از تابلو برق استاندارد و تجهیزات کنترلی مناسب و همچنین اتصال آن به سیستم ارتینگ استاندارد ایمنی کامل را در پی خواهد داشت.

پادکست آموزشی

همراهان عزيز ميراب آرين شما میتوانید مطلب زیر در رابطه با تفاوت هاي ديگ بخار با بخار ساز برقي را در قالب پادکست آموزشي ArianPoolCast022 بشنويد :

 

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید