بهترین تنظیمات مربوط به پمپ‌های دور متغیر (بخش اول)

بهترین تنظیمات مربوط به پمپ‌های دور متغیر (بخش اول)

خلاصه مطلب
همراهان عزيز ميراب آرين شما میتوانید مطلب بالا در رابطه با بهترین تنظیمات مربوط به پمپ‌های سرعت متغیر را در قالب پادکست آموزشي ArianPoolCast031 بشنويد :   مالکان استخرها، اغلب مفهوم کلیِ استفاده از پمپ‌های دارای سرعت متغیر...

جدول سر تیترها

همراهان عزيز ميراب آرين شما میتوانید مطلب بالا در رابطه با بهترین تنظیمات مربوط به پمپ‌های سرعت متغیر را در قالب پادکست آموزشي ArianPoolCast031 بشنويد :

 

مالکان استخرها، اغلب مفهوم کلیِ استفاده از پمپ‌های دارای سرعت متغیر را درک می‌کنند؛ بااین‌حال، هنگامی‌که بحثِ بهترین تنظیمات برای این پمپ‌ها مطرح می‌شود، ابهاماتی در این زمینه وجود دارد.

بهترین تنظیمات پمپ‌های دور متغیر

در این مقاله، نکاتی در ارتباط با بهترین تنظیمات پمپ‌های سرعت متغیر استخری برای دست‌یابی به بالاترین عملکرد و صرفه‌جویی در مصرف انرژی ارائه می‌شود. به‌طورکلی، هدف این است که خریداران، این پمپ‌ها را با خاطر آسوده و با اطمینان از اینکه در حال سرمایه‌گذاری بر روی کالایی هستند که بیشترین صرفه‌جویی در مصرف انرژی را برایشان به ارمغان می‌آورد، خریداری کنند.

چگونه با استفاده از یک پمپ سرعت متغیر، در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنیم؟

چنانچه شما مالک استخر هستید و می‌خواهید در هزینه قبوض خود صرفه‌جویی کنید، یکی از روش‌های انجام این کار، استفاده از پمپ‌های سرعت متغیر است. یک پمپ سرعت متغیر، این امکان را برای شما فراهم می‌آورد که سرعت دورانی موتور پمپ خود را به حداقل مقدار موردنیاز برای گردش آب در استخر، کاهش دهید. استفاده از پمپ سرعت متغیر، می‌تواند تا 90% موجب کاهش هزینه‌ انرژی شود. به کار انداختن پمپ سرعت متغیر در سرعت پایین‌تر، به معنی کاهش کیلووات یا انرژی مصرفی است. این کاهش، در قبض برق شما بازتاب داده می‌شود.

هدف اصلی در هنگام استفاده از پمپ سرعت متغیر استخری، یافتن پایین‌ترین سرعت دورانی توأم با حفظ تمیزی استخر است.

ساعات اوج مصرف در برابر ساعات غیر اوج مصرف (ساعت عادی مصرف برق)

ساعاتی در روز وجود دارد که انرژی در آن‌ها ارزان‌تر است. در کل روز، تقاضا برای انرژی دارای نوسان است؛ درنتیجه، هزینه انرژی نیز متغیر و دارای نوسان است. هزینه تولید انرژی، در طی ساعات اوج مصرف (پیک)، بالاترین مقدار است.

ساعات اوج مصرف، بسته به محل زندگی و شرکت تأمین‌کننده انرژی شما متغیر است. به‌هرحال در بیشتر مناطق، ساعات اوج مصرف بین 9 صبح تا 9 شب است. توصیه می‌شود برای آگاهی از زمان‌های اوج مصرف، با شرکت تأمین‌کننده انرژی خود تماس بگیرید.

گاهی اوقات، شرکت‌های تأمین و توزیع برق محلی، برنامه خاصی دارند که بر اساس آن، قیمت‌های خاصی را به مشتریان خود توصیه می‌کنند. معمولاً در این برنامه‌ها، قیمت‌های تخفیفی در طی ساعات غیر پیک ـ مانند شب‌ها و آخر هفته‌ها ـ پیشنهاد شده است. در بسیاری موارد، مشتریان باید در مورد این برنامه‌ها تحقیقات لازم را به عمل آورند؛ چون معمولاً این برنامه‌ها، به‌عنوان جایگزین برنامه استاندارد ارائه نمی‌شوند.

به کار انداختن تجهیزات استخر در ساعات غیر پیک می‌تواند دارای تأثیر چشمگیری بر هزینه قبوض شما باشد. این مورد، در‌باره استفاده از لوازم برقی خانگی نیز صادق است.

در صورت امکان، از پمپ خود در طی ساعات غیر اوج مصرف استفاده کنید. این، یک توصیه مناسب برای به راه‌اندازی پمپ و سایر لوازم برقی خانگی است. ساعات غیر پیک، به‌ندرت تغییر می‌کنند.

معمولاً مالکان استخرها، با در نظر گرفتن بهترین تنظیمات پمپ سرعت متغیر، می‌خواهند بدانند که پمپ را چه مدت‌زمانی با بالاترین و پایین‌ترین سرعت به کار بیندازند. متأسفانه، هر استخر با استخر دیگر متفاوت است و همین امر، تعیین یک قاعده کلیِ متناسب با همه استخرها را دشوار می‌کند. به‌هرحال، شما می‌توانید با استفاده از حدس و خطا، پمپ سرعت متغیر خود را به‌گونه‌ای بکار بگیرید که دارای بالاترین راندمان باشد.

چه زمانی پمپ را با سرعت بالا یا پایین به کار بیندازیم ؟

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید