روشنایی-استخر

روشنایی استخر

خلاصه مطلب
روشنایی کاسه استخر و جکوزی همواره از پراهمیت ترین موارد قابل توجه کارفرمایان در هنگام مشاهده طرح پروژه و همچنین در زمان ساخت آن میباشد. دغدغه داشتن نور کافی به ویژه در استخرهای روباز همواره مورد توجه مهندسان برق و معماری...

جدول سر تیترها

روشنایی کاسه استخر و جکوزی همواره از پراهمیت ترین موارد قابل توجه کارفرمایان در هنگام مشاهده طرح پروژه و همچنین در زمان ساخت آن میباشد. دغدغه داشتن نور کافی به ویژه در استخرهای روباز همواره مورد توجه مهندسان برق و معماری که به طراحی روشنایی داخل آب استخرها پرداخته اند بوده است.
عدم وجود استاندارد و كد در میزان روشنایی مورد نیاز داخل آب همواره محل اختلاف ناظرین پروژه ها و مهندسین طراح میباشد.
در طراحی چراغ های داخل آب مطابق با آخرین کد سازمان بهداشت و سلامت آمریکا CDC در سال 2018، که به عنوان یک مرجع جهانی برای ساخت قسمت های مختلف استخر مورد استناد میباشد برای هر فوت مربع از مساحت استخر 0.5 وات روشنایی در نظر گرفته شده است.
اما حتی با داشتن این ضریب هم نمیتوان تعداد #چراغ_استخر مورد نیاز را محاسبه کرد. موضوع مهم در انتخاب چراغ های داخل استخر تفاوت شدت نور در #چراغ هایLED و تنگستن میباشد. در کد CDC به صراحت درباره تفاوت چراغ های لامپ تنگستن و چراغ های led اشاره شده است و تفاوت میزان نور در واحد لومن نسبت به انرژی مصرفی برحسب وات در انتخاب تعداد چراغ ها بررسی شده است .

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید