زیباترین استخر شنا آسیا برای گردشگری و اوقات فراغت وانابل

خلاصه مطلب
معمار: شرکت P Landscape موقعیت: جزیره سامویی، تایلند “وانا” در زبان تایلندی به معنی جنگل و “بل” به معنی زن زیبا است. وانا بل یک مجموعه گردشگری لوکس واقع در جزیره ی سامویی می باشد که بدون شک یک جواهر پنهان در جنگل...

جدول سر تیترها

معمار: شرکت P Landscape
موقعیت: جزیره سامویی، تایلند
“وانا” در زبان تایلندی به معنی جنگل و “بل” به معنی زن زیبا است. وانا بل یک مجموعه گردشگری لوکس واقع در جزیره ی سامویی می باشد که بدون شک یک جواهر پنهان در جنگل ساحلی متراکم ساموئه تایلند است. این مجموعه، با اقتباس از ادبیات بودایی ـ هندی، از جنگل افسانه ای هیمالیا طراحی شده است. تصویر کلی وانا بل، یک استراحتگاه جنگلی است که تجربه کاربر از پرسه زدن در جنگل های انبوه را افزایش می دهد. معمار همچنین مجسمه های تزئینی را طراحی نموده است که نماد موجودات جنگل Himmapan هستند و استخر شنای اصلی، نشانگر استخر Anodad است.

در طراحی، از حالت شیبدار جزیره سامویی استفاده میشود؛ بدین ترتیب که فضاها از پایین به بالای ویلا تا سطح میانی استخر خصوصی و باغات، پله کانی می شوند و استخر ویژه محوطه ساحل را احاطه می کنند.

استخر شنای آنابل، در محوطه جلویی و نزدیک به ساحل واقع شده است که باعث دیده شدن بهتر دریا میشود. اتصال توسط آب با سیستم آب شور ساخته می شود. سطوح بالاتر منطقه شیبدار، استخر را احاطه کرده و فضای استخر را دنج و جذاب می کند.

تیم معماری برای حفظ وضعیت موجود، از سنگ ها و درختان منطقه در طراحی استفاده کرده است. این امر، استخر را جذاب و منحصر به فرد و تم جنگل Himmapan را بیان می کند. فضای اسرارآمیز با نورپردازی چراغ فیبر نوری افزایش می یابد. سکوی بخش کم عمق آب، لبه ی نامتناهی و سیستم آب شور، سطح آب را افزایش می دهند و حس پیوستگی آب را تقویت می کنند.

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید