آیا لوله های upvc آتش را منتشر می کنند:

آیا لوله upvc آتش را منتشر می کند؟

خلاصه مطلب
یک باور غلط وجود دارد که محصولات ساخته شده از upvc در حین آتش سوزی، آتش را به طبقات انتقال میدهد و همچنین در این حین گازهای سمی مانند دیوکسین و هیدروکلریک اسید منتشر می کند. در طی هر نوع آتش سوزی با توجه به نوع مواد در حال...

جدول سر تیترها

یک باور غلط وجود دارد که محصولات ساخته شده از upvc در حین آتش سوزی، آتش را به طبقات انتقال میدهد و همچنین در این حین گازهای سمی مانند دیوکسین و هیدروکلریک اسید منتشر می کند. در طی هر نوع آتش سوزی با توجه به نوع مواد در حال اشتعال انتشار گاز سمی اتفاق می افتد. چون نقطه ذوب مواد خام upvc پایین می باشد در حین آتش سوزی مواد upvc بلافاصله کاملا می سوزند. بنابراین انتشار گاز مونوکسید کربن محل آتش سوزی را در بر نخواهد گرفت.

هیدروکلریک اسید که در زمان سوختن مواد upvc ایجاد می شود نیز برای انسان سمی است. از آنجایی که هیدروکلریک اسید بسیار بوی تیزی دارد و این نشانه تشخیص آن است حتی زمانی که مقدارش خیلی خیلی کم در حد 5p.p.m باشد.

این ویژگی upvc زنگ خطری است برای انسان که در زمان آتش سوزی عمل می کaند.

همانطور که می دانید هوایی که تنفس می کنیم شامل 21 درصد اکسیژن آزاد می باشد. موادی که در فضای محدود که مقدار اکیسژن آن کمتر از 21 درصد باشد بسوزد را قابل اشتعال گویند. دمای احتراق خودبخودی چوب c280 است. اما جهت سوختن خودبخودی مواد upvc دمای محیط بایستی بیش از c450 باشد. که این غیرممکن است. بنابراین مواد upvc مواد قابل اشتعالی نیستند.

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید