نوآوری در مراقبت از سلامت آب استخر

نوآوری در مراقبت از سلامت آب استخر

خلاصه مطلب
کیفیت شیمیایی آب استخر شما به چه عواملی بستگی دارد ؟ چگونه مانع استفاده بیش از حد مواد گندزدا در استخر خود شویم؟ در طی دو دهه گذشته، سازندگان است برای جذب بیشتر مشتری، از لوازم لوکس و گران‌قیمت، طراحی‌های پیشرفته و...

جدول سر تیترها

کیفیت شیمیایی آب استخر شما به چه عواملی بستگی دارد ؟

چگونه مانع استفاده بیش از حد مواد گندزدا در استخر خود شویم؟

در طی دو دهه گذشته، سازندگان است برای جذب بیشتر مشتری، از لوازم لوکس و گران‌قیمت، طراحی‌های پیشرفته و اقلام دارای کیفیت بهتر استفاده کرده‌اند. امروزه، نوآوری‌ها، طراحی‌ها و فنّاوری‌های خرجدید و به‌روز، موجب جذب بیشترِ مشتریان به سمت این‌گونه تفریحگاه‌های لوکس می‌شود.

تکنولوژی های روز در نگهداری و مراقبت از سلامت آب استخر

در وهله اول، ظاهر لوکس و شیک، موجب جذب مشتریان می‌شود؛ ولی نهایتاً تجربه‌ی آن‌ها در استفاده از اسپا، تعیین‌کننده‌ی بازگشت و مراجعه مجدد آن‌ها خواهد شد. این، یک قاعده ساده است. درصورتی‌که مشتریان از اسپای خود راضی باشند، استفاده از آن را ادامه خواهند داد؛ ولی درصورتی‌که رضایت آن‌ها جلب نشود، دیگر از آن استفاده نخواهند کرد.

شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات مراقبت از سلامت آب در صنعت اسپا نیز به‌خوبی متوجه این موضوع شده‌اند؛ درنتیجه، تعداد زیادی از آن‌ها با هدف آسان‌تر ساختن مراقبت از آب برای مشتریان، محصولات جدیدی را عرضه کرده‏اند. درحالی‌که شرکت‌های سازنده تجهیزات استخری تمرکز خود را بر روی ارائه لوازم جانبی با فنّاوری پیشرفته قرار داده‌اند، شرکت‌های تولیدکننده مواد شیمیایی نیز تمرکز خود را بر روی تولید محصولاتی قرار داده‌اند که سریع‌تر، مؤثرتر و آسان‌تر عمل می‌کنند. این دست نوآوری‏ها در مراقبت از سلامت آب، موجب شده است که این صنعت دارای آینده درخشانی باشد.

به روزترین مراقبت از سلامت آب

در طی دهه‌ گذشته، محصولات زیادی برای مراقبت از سلامت آب تولیدشده‌اند که دارای تأثیرات مثبتی بر کیفیت آب اسپا هستند؛ اما سؤال اینجا است که چگونه مالکان استخر، به استفاده از این محصولات علاقه‌مند می‌شوند؟ یک مثال در این زمینه، الگوبرداری شرکت‌های ارائه‌دهنده محصولات مراقبتی اسپا از روش‌های مورداستفاده در صنعت تولید مواد شوینده‌ی مخصوص ماشین‌های لباسشویی و ظرف‌شویی است. شرکت‌های تولیدکننده شوینده‌های ماشین لباسشویی و ظرف‌شویی، بسته‌‌ی مواد شوینده‌ی مایع یا پودری خود را به پاکت‌های قابل انحلال تبدیل کرده‌اند. درنتیجه‌ی این نوآوری، مشتریان می‌توانند با سهولت بیشتری از این محصولات استفاده کنند.

این موارد، نوآوری‌های بزرگی هستند که ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت از سلامت آب‌ اسپا نیز می‌توانند به بهترین نحو از آن‌ها بهره‌برداری کنند. به‌علاوه، این محصولات جدید موجب می‌شوند که آب اسپا تمیزتر بماند و تجربه استفاده از آن برای مشتریان، دل‌چسب‌تر باشد. این فنّاوری‌های آینده‌نگرانه موجب ایجاد حس اعتماد و وفاداری در مشتریان می‏شوند.

اصول ساده

کیفیت شیمیایی آب برای مالکان اسپا اهمیت زیادی دارد؛ بنابراین اجرای برنامه‌های تعمیر و نگهداری با حداقل هزینه و روش‌های تائیدشده، این فرصت را فراهم می‌آورد تا افراد به بهترین نحو از مزایای اسپا بهره ببرند. امروزه فروشندگان با ارائه محصولات قابل‌اطمینان، این امکان را برای مشتریان فراهم می‌آورند تا کمتر در معرض مواد شیمیایی مضر قرار بگیرند و درعین‌حال، از فواید اسپا منتفع شوند. این، یک سناریوی برد ـ برد برای طرفین است.

درصورتی‌که مقدار کافی از مواد ضدعفونی‌کننده در آب وجود داشته باشد و سختی آب هم کنترل شده است ، کیفیت مطلوب آب تضمین خواهد شد و مشتریان با مقادیر مازاد مواد شیمیایی در آب مواجه نمی‌شوند. بسیاری از صاحبان اسپا، به محصولات تک‌دُوزیِ از قبل بسته‌بندی‌شده، اعتماد می‌کنند؛ زیرا هر بار لازم نیست که میزان مواد ضدعفونی‌کننده اندازه‌گیری شود و مواد شیمیایی نیز به هدر نخواهد رفت. درعین‌حال، کیفیت آب نیز تأمین شده و رضایت مشتریان جلب خواهد شد.

مزایای سبز پیشرفت های ایجاد شده در مراقبت از سلامت آب

درنتیجه‌ی استفاده از محصولات جدید مراقبتی، اثرات جانبی سبزی نیز ایجاد شده است. برخی از شرکت‌ها، جوایزی بابت تولید محصولات شیمیایی مراقبتی دریافت کرده‌اند؛ چراکه محصولات آن‌ها در زمره‌ی محصولات «سبز»  دوستدار محیط زیست قرار دارد.

محصولات قابل انحلالی وجود دارند که استفاده از آن‌ها موجب ایجاد توازن و نرمی آب می‌شود. همچنین مواد تمیزکننده خط لوله، بیوفیلم‌ها و سایر جرم‌ها را از بین می‌برند. هنگامی‌که این تدابیر باهم ترکیب شوند، آب اسپا به مدت طولانی‌تری سالم باقی می‌ماند و نیازی به تخلیه و پُرکردن مجدد آب به‌دفعات زیاد وجود ندارد. این امر، با در نظر گرفتن تعداد واحدهایی که تقریباً در حدود 1900 لیتر (500 گالن) آب را در خود نگه می‌دارند و نیز تعداد افرادی که مالک اسپا هستند، موجب صرفه‌جویی بسیار زیادی در هزینه‌ها می‌شود.

گذشته‌ها، گذشته است

پیش از ظهور این پیشرفت‌ها، مصرف‌کنندگان مجبور بودند که مواد شیمیایی مختلفی را خریداری کنند و استفاده از این مواد نیز مستلزم انجام اندازه‌گیری‌های منظم و آزمایش دقیق کیفیت آب بود.

امروزه، امکان ترکیب هر نوع ماده ضد‌عفونی‌کننده با یک بسته نرم‌کننده آب قابل انحلال ـ بدون تغییر در pH ـ وجود دارد. این امر، موجب می‌شود که مشتریان بتوانند در آبی نرم و عاری از هرگونه مواد شیمیایی آب‌تنی کنند و هرگز احساس نکنند که پوست آن‌ها خشک یا دچار خارش شده است. برای به حداکثر رساندن مزایای استفاده از اسپا، لازم است که دمای آب در حدود 32 درجه سانتی‌گراد (90 درجه فارنهایت) نگه داشته شود و همچنین ضروری است که سطح مواد ضدعفونی‌کننده (کلر، برم یا نمک) نیز در مقدار مناسبی نگه داشته شود. این کار برای از بین بردن باکتری‌ها، مواد ارگانیک و میکروب‌هایی که توسط افراد وارد آب می‌شوند، ضروری است.

لازم است مالکان اسپا درک کنند که هرچقدر بیشتر از استخر استفاده کنند، سطح ماده ضدعفونی‌کننده، سریع‌تر کاهش می‌یابد. به‏علاوه، اگر مالکان بخواهند که بوی مواد شیمیایی از تسهیلات آن‌ها به مشام نرسد، باید از مواد نرم‌کننده آب استفاده نمایند. این مواد، از دستگاه‌های تولید‌کننده جریان جت نیز محافظت می‏کنند و درنتیجه موجب می‏شوند که این دستگاه‌ها با حداکثر راندمان کار کنند. عملکرد مطمئن و با راندمان بالای اجزا، موجب صرفه‏جویی در مصرف انرژی و افزایش طول عمر دستگاه‌ها می‏شود که این موارد نیز به‌نوبه خود، جزو مزایای سبز محسوب می‌شوند.

پوشاندن اسپا هنگامی‌که از آن استفاده نمی‌شود، ضروری است. این کار موجب تمیزماندن آب و حفظ کیفیت آن می‌شود. درنهایت، هنگامی‌که زمان تخلیه و پر کردن مجدد آب اسپا فرارسید، باید از یک ماده تمیزکننده لوله برای حذف مواد آلی رسوب‏کرده در خطوط لوله استفاده شود. بیوفیلم‌ها می‌توانند موجب انسداد جریان جت شوند؛ بنابراین، خطوط لوله‌ی مربوطه باید گندزدایی شوند.

محبوبیت اسپا به دلیل تنوع، مزایای سلامتی و امکان استفاده در تمامی فصول سال است. آینده‌ی تدابیر مراقبت از سلامت آب، بسیار روشن است. اگر در گذشته، تزئینات و دکوراسیونِ مورداستفاده، موجب جلب مشتریان به‌سوی این تجهیزات می‌شد، امروزه، تجربه خوشایند استفاده از اسپا در یک محیط آرام و دنج، تعیین‌کننده‌ی میزان استقبال مشتریان است.

پادکست آموزشی

همراهان عزیز میراب آرین شما میتوانید پاسخ سوالات فوق را د در قالب پادکست آموزشی ArianPoolCast034 بشنوید.

مقالات مرتبط
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید