اتصالات و شیرآلات FIP ايتاليا

کمپانی FIP یکی از تولیدکنندگان برتر محصولات پلیمری است. این شرکت، به تولید لوله، اتصالات (چسبی و رزوه‌ای) و شیرآلات (دستی و اکچویتور دار) از جنس انواع ترموپلاستیک‌ها (UPVC، CPVC، PP-H، PVDF و PE) و تجهیزات ابزار دقیق و کنترل سیالات می‌پردازد. لوله، اتصالات و شیر آلات FIP در زمینه‌های متنوعی از جمله نیروگاههای برق، صنایع پتروشیمی، صنایع شیمیایی، صنایع معدنی، صنایع دریایی، تصفیه آب و فاضلاب، آبیاری و کشاورزی، استخرهای شنا، جکوزی و آکواریوم کاربرد دارند.
این شرکت ایتالیایی، فعالیتش را در سال ۱۹۵۴ و با تولید اولین شیر پلاستیکی در اروپا آغاز کرده است. FIP، اولین تولید‌کننده‌ی محصولات ترموپلاستیکی در ایتالیا به شمار می‌رود که گواهینامه ISO 9001 را برای سیستم کنترل کیفیت خود در سال ۱۹۹۰ دریافت کرده است. امروزه FIP به یکی از پیشتازان عرصه‌ی تولید محصولات ترموپلاستیکی برای سیستم‌های لوله‌کشی صنعتی و خطوط لوله‌ی فشار قوی تبدیل شده است و محصولات خود را به بیش از ۱۱۰ کشور صادر می‌کند. سایت مرکزی این کمپانی در کشور ایتالیا، استان جنوا، شهر کاسلا واقع شده‌ است و علاوه بر تولید و R&D، مرکز توزیع محصولات FIP به سراسر جهان نیز محسوب می‌شود.
شرکت FIP، یکی از برندهای کلیدی گروه Aliaxis است؛ گروهی متشکل از تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان پیشرو که در زمینه‌ی محصولات پلیمری خطوط لوله‌کشی انتقال سیالات برای پروژه‌های مسکونی و تجاری و همچنین زیرساخت های صنعتی و عمومی فعالیت می‌کنند. این گروه با بیش از ۱۰۰ زیر مجموعه‌ی تولیدی و بازرگانی، در بیش از ۵۰ کشور جهان حضور دارد و محصولاتش را علاوه بر بازارهای اروپا و آمریکای شمالی، در آمریکای لاتین، استرالیا و آسیا نیز به مشتریان عرضه می‌کند.

محصولات FIP

محصولات UPVC برند FIP ایتالیا

FIP، انواع شیرآلات UPVC از جمله شیر توپی، شیر پروانه، شیر دیافراگمی و همچنین شیر یکطرفه، شیر صافی، شیر هواگیری، شیر فوت و شیر با نشیمنگاه زاویه‌دار و خط کاملی از انواع اتصالات UPVC در دو دسته‌ی چسبی و رزوه‌ای را عرضه می‌کند. این اتصالات و شیرآلات FIP در خطوط انتقال سیالات در پروژ‌های صنعتی با حداکثر دمای کاری ۶۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارند.

ویژگی‌های محصولات UPVC

– مقاومت در برابر خوردگی شیمیایی: رزین UPVC در مقابل بیشتر اسیدها، بازها، ترکیبات آلیفاتیک و محلول‌ نمکی، مقاومت شیمیایی بسیار بالایی را تضمین می‌کند. به علاوه، این محصولات برای سیستم‌های انتقال سیالات با گرید مواد غذایی، آب آشامیدنی تصفیه شده و تصفیه نشده و همچنین آب فوق خالص (دمینرال شده) کاملا مناسب هستند و استانداردهای ملی و بین المللی برای سیستم‌های انتقال چنین سیالاتی را برآورده می‌سازند.

– پایداری حرارتی: UPVC، ویژگی‌های خود، از جمله مقاومت مکانیکی، استحکام، ضریب انبساط حرارتی پایین و ضریب ایمنی بهینه را در محدوده‌ی دمایی ۲۰ تا ۵۰ درجه‌ی سانتیگراد حفظ می‌کند. از این رو، کاربران می توانند از عملکرد ایده‌آل محصولات UPVC در پروژه‌های صنعتی و انتقال آب در این محدوده‌ی دمایی، اطمینان حاصل کنند.

– دوام و طول عمر بالا: ویژگی دیگر این محصولات، استحکام بالا در برابر فشار و ضربه است. محصولات UPVC، از  مقاومت بالایی در برابر فشار و ضربه برخوردار هستند و MRS آنها ۲۵ مگاپاسکال است.

اتصالات UPVC

FIP، خط کاملی از انواع اتصالات UPVC را در دو دسته‌ی چسبی و رزوه‌ای عرضه می‌کند. این محصولات که در خطوط انتقال سیالات در پروژ‌ه های صنعتی با حداکثر دمای کاری ۶۰ درجه‌ی سانتیگراد کاربرد دارند، از رزین UPVC تولید می‌شوند و مطابق با استاندارد EN 1452 و ISO 4422 و الزامات DIN 8063 و EN ISO 15493 برای کاربرد لوله‌های پلاستیکی در فرآیندهای صنعتی هستند.

ویژگی‌های اتصالات یو پی وی سی FIP:

 •  رنگ: خاکستری
 • سایز:
  o سوکت از d 12 تا d 315 میلی‌متر
  o سوکت BS از ½ اینچ تا ۸ اینچ
  o رزوه‌ای BSP از R 3/8 اینچ تا R 4 اینچ
 •  فشار کاری: PN16 بار
 •  دمای کاری: ۰ تا ۶۰ درجه‌ی سانتی گراد

شیرآلات دستی UPVC

FIP، انواع شیرآلات UPVC از جمله شیر توپی، شیر پروانه، شیر دیافراگمی و همچنین شیر یکطرفه، شیر صافی، شیر هواگیری، فوت ولو و شیر با نشیمنگاه زاویه‌دار را عرضه می‌کند. این محصولات که در خطوط انتقال سیالات در پروژ‌های صنعتی با حداکثر دمای کاری ۶۰ درجه سانتیگراد کاربرد دارند، از رزین UPVC تولید می‌شوند و مطابق با استاندارد EN 1452 و الزامات DIN 8063 و EN ISO 15493 برای کاربرد محصولات پلاستیکی در فرآیندهای صنعتی هستند.

ویژگی‌های شیرآلات یو پی وی سی FIP:

 • رنگ: خاکستری
 • سایز:
  • شیر توپی از d 16 تا d 110 میلی‌متر
  • شیر پروانه از d 50 تا d 400 میلی‌متر
  • شیر دیافراگمی از d 12 تا d 110 میلی‌متر
  • شیر یکطرفه از d 16 تا d 315 میلی‌متر
  • شیر صافی از d 16 تا d 110 میلی‌متر
 • فشار کاری: PN16 بار
 • دمای کاری: ۰ تا ۶۰ درجه‌ی سانتی گراد

شیرآلات یو پی وی سی FIP که میراب آرین به بازار ایران عرضه می‌کند، عبارتند از:

 • شیر خودکار
 • شیر خودکار یکسر دنده
 • شیر توپی چسبی
 • شیر توپی یکسر دنده
 • شیر پروانه
 • شیر صافی
 • شیر خودکار بین فلنچی

علاوه بر این محصولات، میراب آرین آماده است تا نیاز پروژه‌های مختلف صنعتی به سایر محصولات FIP را به صورت سفارشی تامین نماید.

پخش ویدیو
پخش ویدیو

محصولات PP-H

FIP، انواع محصولات PP-H از جمله لوله، اتصالات و شیرآلات را عرضه می‌کند که در خطوط فشار قوی انتقال سیالات در پروژ‌های صنعتی با حداکثر دمای کاری ۱۰۰ درجه‌ی سانتیگراد کاربرد دارند. این محصولات از رزین پلی پروپیلن هموپلیمر با MRS=100 تولید می‌شوند و برای پروژه‌های انتقال آب خام و آشامیدنی، آب فوق خالص (دمینرال شده) و استخرهای آب درمانی کاملا مناسب هستند.

محصولات PVDF

FIP، انواع محصولات PVDF از جمله لوله، اتصالات و شیرآلات را عرضه می‌کند که در خطوط انتقال سیالات در پروژ‌های صنعتی از دمای کاری ۴۰- تا ۱۴۰ درجه‌ی سانتیگراد کاربرد دارند. این محصولات از رزین Solef تولید می‌شوند که ماده‌ای بسیار خالص و فاقد هرگونه تثبیت‌کننده، روان‌کننده و افزودنی‌هایی از این دست است و برای سیستم‌های انتقال آب و مواد شیمیایی فوق خالص کاربرد دارد.

محصولات CPVC

FIP، انواع محصولات CPVC از جمله لوله، اتصالات، شیرآلات، پرایمر، کلینر و چسب را عرضه می‌کند. این محصولات از رزین CORZAN تولید می‌شوند، در مقابل اسیدها و بازها معدنی قوی، از مقاومت شیمیایی بالایی برخوردار هستند، برای انتقال مایعات داغ صنعتی کاربرد دارند و برای پروژه‌های انتقال آب آشامیدنی، آب فوق خالص (دمینرال شده) و استخرهای آب درمانی کاملا مناسب هستند.

چرا محصولات FIP ایتالیا را انتخاب کنیم؟

بیش از ۶۰ سال است که این کمپانی در زمینه‌ی طراحی و تولید اتصالات و شیرآلات FIP ترموپلاستیکی (به روش قالب‌گیری تزریقی) برای سیستم‌های لوله‌کشی فشار قوی فعالیت می‌کند. این شرکت، با بهره‌گیری از سالها تجربه و دانش به روز، به طراحی و تولید محصولاتی متناسب با نیاز مشتریان می‌پردازد و برای هر زمینه‌ای، مناسب‌ترین و با کیفیت‌ترین محصولات را ارائه می‌کند.
فیپ ایتالیا همواره در حال توسعه‌ی محصولاتی نوآورانه، کارآمد، قابل اطمینان و ایمن است و تلاش می‌کند تا با سرمایه‌گذاری در زمینه‌ی تحقیق، توسعه و تکنولوژی تولید، کیفیت و کارایی محصولات و خدمات خود را بیش از پیش بهبود بخشد. این کمپانی، دارای سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 بوده و در راستای حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی، الزامات استاندارد زیست محیطی ISO 14001 را برآورده می‌سازد.
FIP با همکاری جورجتو جوجارو، طراح صنعتی معروف ایتالیایی، به طراحی و تولید محصولاتی به روز و نوآورانه می‌پردازد. از نتایج این همکاری می‌توان به طراحی و تولید شیرآلات یو پی وی سی Easyfit اشاره کرد که تحولی در تکنولوژی تولید شیر ترموپلاستیکی به شمار می‌رود. نصب آسان و سرویس دهی طولانی از مهمترین ویژگی‌های این محصولات نوین است

پخش ویدیو
دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!