about

تاریخچه میراب آرین

هسته‌ی اصلی میراب آرین در سال ۱۳۳۳ توسط خانواده‌ی اعرابی در زمینه‌ی لوله، اتصالات و شیرآلات در بازار ایران شکل گرفت و از سال ۱۳۴۰ به عنوان اولین فعالان در صنف تاسیسات در بازار تهران شروع به فعالیت نمود. در ادامه‌ی فعالیت در این صنعت، با توجه به وسعت بازار رو به رشد تاسیسات در ایران و تزریق دیدگاه تخصص گرایانه و مدرن گرایی در صنعت، شعبات متعددی توسط خانواده اعرابی در تهران و مشهد تاسیس شد.

در دهه ۶۰، فعالیت حاج ناصر اعرابی در فروشگاه کهن کالا در بازار تهران با محوریت تامین لوله، اتصالات و شیرآلات پروژه‌های ساختمانی و صنعتی آغاز گردید. ایشان به همراه فرزندان با هدف توسعه کسب و کار و لزوم نگرشی نوین در صنعت تاسیسات، شرکت میراب آرین را در سال ١٣٨٥ تاسیس کردند.

میراب آرین با هدف ورود به بازار تخصصی لوله، اتصالات و شیرآلات پلیمری فشار ‌قوی و بر اساس رویکرد توسعه مستمر در سیستم‌های لوله‌کشی فشار ‌قوی یو پی وی سی (UPVC) اولین مکاتبات نمایندگی خود را در سال ۱۳۸۸ با شرکت پلی پایپ ایتالیا در زمینه اتصالات و شیرآلات آغاز نمود. در ادامه و از سال ١٣٩٠، میراب آرین علاوه بر تولید لوله‌های فشار قوی وینو هیدروپول با همکاری کارخانه وینوپلاستیک و اخذ نمایندگی انحصاری از شرکت پیمتاش ترکیه، با گرفتن نمایندگی از برترین برندهای دنیا در زمینه اتصالات و شیرآلات فشار قوی UPVC از جمله FIP ایتالیا و CH اسپانیا، سبد محصولات خود را کامل‌تر نمود و شبکه فروش گسترده‌ای را برای پخش این محصولات در ایران ایجاد کرد.

همزمان با رشد صنعت استخر، سونا و جکوزی، میراب آرین به عنوان بنیانگذار سیستم‌های نوین لوله کشی فشار قوی UPVC، با هدف توسعه بازار در سال ١٣٩٢ با واردات برندهای برتر اروپایی تجهیزات استخر و سونا از جمله پمپ‌ها و فیلترهای آی ام ال (IML) اسپانیا، ‌هیترهای سونا هارویا (Harvia) فنلاند و لوازم جانبی استخر، با قدرت بیشتری وارد صنعت استخر و اسپا و مجموعه های آبی شد.

میراب آرین در سال ۱۳۹۴ با اخذ نمایندگی از شرکت اشپک (Speck) آلمان (اولین تولید کننده پمپ‌های استخری در دنیا) و بومن (Bowman) انگلیس (رهبر جهانی مبدل‌های حرارتی) و در سال ١٣٩٦ با تکمیل سبد محصولات خود در این صنعت شامل سیستم‌های گندزدایی استخر و واردات برندهای فیلترو (Filtreau) هلند، BS Pool اسپانیا و پیسیمار (Piscimar) اسپانیا در جهت پاسخگویی به کلیه نیازهای بازار و کسب رضایت حداکثری مشتریان گام برداشت. انواع پمپ با کاربردهای مختلف برای استخر و جکوزی از برند ایتالیایی آکوآاسترانگ (AQUASTRONG) ایتالیا و جاروهای رباتیک استخری زودیاک (Zodiac) فرانسه، جدیدترین محصولاتی هستند که در سال‌های اخیر به سبد کالایی میراب آرین اضافه شده‌اند.

میراب آرین پس از سالها تجربه موفق و واردات برترین برندهای دنیا در صنعت استخر و اسپا، در سال ۹۸ با اتکا بر پژوهش‌های تیم تحقیق و توسعه و تجربیات ارزشمند و عملیاتی در صنعت و همچنین الگوبرداری از برندهای پیشرو دنیا، تولید تجهیزات و ملزومات استخر و سونا را با نام‌های تجاری MEGA POOL و MEGA SPA آغاز نمود و با نیازسنجی دقیق بازار و ارزیابی و کنترل کیفیت مناسب، جایگاه این برندها را در صنعت استخر و اسپا نهادینه کرد.

علاوه بر این، میراب آرین با هدف کاهش زمان و هزینه‌های اجرایی استخرهای خصوصی و خانگی، پکیج‌های یکپارچه‌ی روکار و توکار تصفیه، گرمایش و گندزدایی MEGA POOL BOX را (در سه مدل Basic، Plus و Optional) به بازار عرضه نموده است. برند SwimPlus نیز یکی دیگر از زیر مجموعه‌های میراب آرین است که به صورت تخصصی در زمینه‌ی طراحی و تولید استخرهای پیش‌ساخته‌ی فایبرگلاس و نصب و راه‌اندازی این استخرها در سراسر کشور فعالیت می‌کند.

میراب آرین در ابتدا با حداقل نیروی انسانی به فعالیت پرداخت اما طی سالهای بعدی با تکمیل سبد محصولات و گستردگی فعالیت‌های شرکت به کمک حضور در نمایشگاه‌های تخصصی در زمینه تصفیه آب، استخر و تاسیسات و توسعه شبکه فروش در سراسر کشور به تعداد همکاران در میراب آرین افزوده شد و امروز با بیش از ۵۰ نفر نیروی انسانی کارا و تلاشگر از جمله کارآفرینان صنعت تاسیسات به شمار می‌رود.

ما با شعار”استخر و اسپا ایرانی همسو با کلاس جهانی” همواره به نشر دانش تخصصی در صنعت استخر و اسپا کمک کرده و علاوه بر تولید و تامین محصولاتی متمایز و منطبق با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا به بازارهای جهانی می اندیشیم.

از سال ۹۱ میراب آرین با هدف تخصص گرایی و با رویکرد تامین تجهیزات استخر، سونا و جکوزی سبد کالای خود را گسترش داد و شبکه‌ی فروش گسترده‌ای را در سراسر ایران به همراه نمایندگانی حرفه‌ای ایجاد کرد. با تلاش‌های شبانه روزی تیم، تدوین استراتژی مناسب در صنعت و پاسخ‌دهی به نیازهای بازار لوله و اتصالات فشار قوی و همچنین تجهیزات استخر، سونا و جکوزی، میراب آرین شاهد رشد و توسعه روزافزون در بازار ایران بود. در ادامه میراب آرین توانست با همکاری و مشارکت با شرکت‌های بزرگ در صنعت آب و فاضلاب از جمله شرکت زلال ایران (پروژه تصفیه خانه یزد)، شرکت سازه سازان (تصفیه خانه خرمشهر-آبادان)، شرکت فرآیند کاو ( تصفیه خانه پردیس)، پارک‌های آبی مشهد، اُپارک تهران، شرکت نفت و باشگاه انقلاب تهران، گام‌های محکمی در جهت اهداف خود بردارد. شرکت میراب آرین بنیان‌گذار سیستم‌های لوله کشی فشار قوی UPVC در صنعت استخر بوده و بسیاری از پارک‌های آبی و پروژه‌های استخری کوچک و بزرگ توسط این شرکت تامین و تجهیز گردید. امروز با داشتن نمایندگی از ۱۲ برند برتر دنیا و برندهای داخلی خود در زمینه ی لوله و اتصالات، شیرآلات و تجهیزات استخر، سونا و جکوزی آمادگی خود را در جهت تامین کالاهای مورد نظر اعلام می‌دارد. میراب آرین پیرو رسالت بنیان گذاران خود، همواره داشتن اعتبار در بین فعالان صنعت و اعتماد متقابل میان شرکای تجاری و نمایندگان خود را ثروت خود می‌داند.

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!