ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE

ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE

ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE، محصولی است که برای گندزدایی آب استخرهای شنا (تا حجم ۸۰ متر مکعب) طراحی شده است. در این دستگاه، ازن به روش Corona Discharge تولید می شود تا ضمن افزایش تراکم ازن تولیدی، در هزینه ها نیز صرفه جویی شود. علاوه بر این، دستگاه ازن ساز مگاپول به کمپرسور هوا مجهز شده است تا با ورود هوای محیط به صورت فشرده به داخل دستگاه، راندمان تولید ازن افزایش پیدا کند. از آنجا که در فرآیند تولید ازن به روش CD، گرمای زیادی تولید می شود، ازن سازهای MEGA POOL، به فن خنک کننده ی پرقدرت مجهز شده اند. ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE، با گارانتی میراب آرین عرضه می شوند.

ویژگی های ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE (مدل MP-OZ-80):

  • طراحی منحصر به فرد
  • ساخته شده از ورق استیل ۳۰۴
  • ابعاد ۲۳۰ × ۱۸۵ × ۴۷۰ میلی متر
  • مناسب برای استخرهایی تا حجم ۸۰ متر مکعب
  • تولید ازن به روش Corona Discharge
  • بدون نیاز به تجهیزات جانبی نظیر اکسیژن ساز و خشک کن

درباره ی ازن

ازن، گازی آبی رنگ است که ماده ی گندزدای بسیار موثری به شمار می رود. قدرت اکسیداسیون ازن، صد برابر کلر است. این ماده می تواند کلیه ی میکروارگانیسم های بیماری زا همچون ویروس ها، باکتری ها، انگل ها و قارچ ها و حتی میکروب هایی همچون کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا که نسبت به کلر مقاوم هستند را از بین ببرد. ازن همچنین آلاینده هایی همچون پوست و عرق شناگران را اکسید می کند و فلزات محلول در آب را به حالت نامحلول در می آورد تا فیلتر بتواند آنها را به دام بیندازد. این ماده، کلرامین (کلر مرده که باعث بوی نامطبوع استخرهای شنا و سوزش چشم و خارش پوست شناگران می شود) را از بین می برد. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که برای حذف کلرامین ها از آب به استخر شوک کلر بدهیم. با از بین رفتن کلرامین ها، کلر آزاد آب استخر نیز بهتر می تواند آب را گندزدایی کند.

دستگاه ازن ساز

بر خلاف کلر، نمی توان ازن را به حالت قرص یا پودر درآورد و به آب استخر اضافه کرد. برای گندزدایی آب با ازن، از دستگاهی به نام ازن ساز هوا خنک MEGA POOL استفاده می شود. این دستگاه که پس از تجهیزات تصفیه و گرمایشی نصب می شود، ازن را در محل تولید کرده و آن را از طریق خط دهش سیستم به آب استخر اضافه می کند. تولید ازن به یکی از دو روش Corona Discharge یا Ultraviolet Light صورت می گیرد. از آنجا که میزان ازن تولید شده به روش Ultraviolet Light کمتر است و لامپ UV مورد استفاده در این روش نیز باید هر ۱ تا ۲ سال یکبار تعویض شود، Corona Discharge، روش بهتری برای تولید ازن به شمار می رود. در دستگاه هایی که ازن را به روش Corona Discharge تولید می کنند، از دو الكترود استفاده می شود كه به يك منبع با ولتاژ بالا متصل هستند. با هدایت هوا به داخل میدان الکتریکی قوی که در فضای میان دو الکترود ایجاد می شود، مولکول های ازن از تجزیه ی مولکول های اکسیژن تولید می شوند. قبل از انجام این فرآیند، مهم است که تمام رطوبت از هوا خارج شود. از این رو، بعضی از ازن سازها، به خشک کن مجهز می شوند. مولکول های ازن، عمر کوتاهی دارند و بیشتر آنها، پیش از آنکه آب به کاسه ی استخر برگردد، تجزیه می شوند. از این رو، ضروری است که آب استخر همواره حاوی مقدار مشخصی از مواد گندزدا، مانند کلر، باشد و دستگاه ازن ساز به عنوان مکملی برای سیستم گندزدایی با کلر مورد استفاده قرار گیرد. در صورت استفاده از ازن ساز به عنوان سیستم مکمل، میزان مصرف کلر به میزان ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش پیدا می کند.
fa_IRPersian

جهت دریافت کاتالوگ فرم زیر را پر کنید!