ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE

ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE

ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE، محصولی است که برای گندزدایی آب استخرهای شنا (تا حجم ۸۰ متر مکعب) طراحی شده‌ است. در این دستگاه، ازن به روش Corona Discharge تولید می‌شود تا ضمن افزایش تراکم ازن تولیدی، در هزینه‌ها نیز صرفه‌جویی شود. علاوه بر این، دستگاه ازن ساز مگاپول به کمپرسور هوا مجهز است تا با ورود هوای محیط به صورت فشرده به داخل دستگاه، راندمان تولید ازن افزایش پیدا کند. از آنجا که در فرآیند تولید ازن به روش CD، گرمای زیادی تولید می‌شود، ازن سازهای MEGA POOL، به فن خنک کننده‌ی پرقدرت مجهز شده‌اند.

ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE، با یک سال گارانتی میراب آرین و ۱۰ سال خدمات پس از فروش عرضه می شود.

درباره‌ی ازن

ازن، گازی آبی رنگ است که ماده‌ی گندزدای بسیار موثری به شمار می‌رود. قدرت اکسیداسیون ازن، صد برابر کلر است. این ماده می‌تواند کلیه‌ی میکروارگانیسم‌های بیماری زا همچون ویروس‌ها، باکتری‌ها، انگل‌ها و قارچ‌ها و حتی میکروب‌هایی همچون کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا که نسبت به کلر مقاوم هستند را از بین ببرد. ازن همچنین آلاینده‌هایی همچون پوست و عرق شناگران را اکسید می‌کند و فلزات محلول در آب را به حالت نامحلول در می‌آورد تا فیلتر بتواند آنها را به دام بیندازد. این ماده، کلرامین (کلر مرده که باعث بوی نامطبوع استخرهای شنا و سوزش چشم و خارش پوست شناگران می‌شود) را از بین می‌برد. به این ترتیب، دیگر نیازی نیست که برای حذف کلرامین‌ها از آب به استخر شوک کلر بدهیم. با از بین رفتن کلرامین‌ها، کلر آزاد آب استخر نیز بهتر می‌تواند آب را گندزدایی کند.

دستگاه ازن ساز

بر خلاف کلر، نمی‌توان ازن را به حالت قرص یا پودر درآورد و به آب استخر اضافه کرد. برای گندزدایی آب با ازن، از دستگاهی به نام ازن ساز استفاده می‌شود. این دستگاه که پس از تجهیزات تصفیه و گرمایشی نصب می‌شود، ازن را در محل تولید کرده و آن را از طریق خط دهش سیستم به آب استخر اضافه می‌کند. تولید ازن به یکی از دو روش Corona Discharge یا Ultraviolet Light صورت می‌گیرد. از آنجا که میزان ازن تولید شده به روش Ultraviolet Light کمتر است و لامپ UV مورد استفاده در این روش نیز باید هر ۱ تا ۲ سال یکبار تعویض شود، Corona Discharge، روش بهتری برای تولید ازن به شمار می‌رود.

در دستگاه‌هایی که ازن را به روش Corona Discharge تولید می‌کنند، از دو الكترود استفاده می‌شود كه به يك منبع با ولتاژ بالا متصل هستند. با هدایت هوا به داخل میدان الکتریکی قوی که در فضای میان دو الکترود ایجاد می‌شود، مولکول‌های ازن از تجزیه‌ی مولکول‌های اکسیژن تولید می‌شوند. قبل از انجام این فرآیند، مهم است که تمام رطوبت از هوا خارج شود. از این رو، بعضی از ازن سازها، به خشک کن مجهز می‌شوند.

مولکول‌های ازن، عمر کوتاهی دارند و بیشتر آنها، پیش از آنکه آب به کاسه‌ی استخر برگردد، تجزیه می‌شوند. از این رو، ضروری است که آب استخر همواره حاوی مقدار مشخصی از مواد گندزدا، مانند کلر، باشد و دستگاه ازن ساز به عنوان مکملی برای سیستم گندزدایی با کلر مورد استفاده قرار گیرد. در صورت استفاده از ازن ساز به عنوان سیستم مکمل، میزان مصرف کلر به میزان ۶۰ تا ۹۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

ویژگی‌های ازن ساز هوا خنک MEGA POOL OZONE (مدل MP-OZ-80):

  • طراحی منحصر به فرد
  • ساخته شده از ورق استیل ۳۰۴
  • ابعاد ۲۳۰ × ۱۸۵ × ۴۷۰ میلی متر
  • مناسب برای استخرهایی تا حجم ۸۰ متر مکعب و جکوزی‌ها
  • تولید ازن به روش Corona Discharge با استفاده از محفظه‌ی تمام سرامیکی
  • مواد هوا خنک با قابلیت کارکرد ۲۴ ساعته بدون افت راندمان 
  • مجهز به کمپرسور داخلی با راندمان بالا جهت تامین هوای مورد نیاز 
  • بدون نیاز به تجهیزات جانبی نظیر اکسیژن ساز و خشک کن
Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

پخش ویدیو
دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!