مبدل حرارتی استخر مگاپول

مبدل حرارتی استخر MEGA POOL سری Pro

مبدل‌های حرارتی MEGA POOL، سری Pro، محصولی حرفه‌ای و مطمئن برای سیکل گرمایش استخرها و جکوزی‌ها هستند. این مبدل‌های پوسته و لوله، از مخزنی استوانه‌ای شکل تشکیل شده‌اند که کویل لوله را در داخل خود جای داده است. آب استخر و جکوزی و همچنین، آب گرم یک سیستم گرمایش مرکزی، مانند بویلر، توسط پمپ به سمت مبدل هدایت می‌شود. در داخل مبدل، آب استخر در پوسته‌ و آب بویلر در کویل، جریان پیدا می‌کند و حرارت به صورت غیر مستقیم و از طریق دیواره‌ی لوله، از آبی با دمای بالاتر به آبی با دمای پایین‌تر منتقل می‌شود. در نهایت، آب استخر و جکوزی که در نتیجه‌ی این فرآیند، دچار افزایش دما شده است، از طریق خط دهش سیستم به کاسه‌ی استخر بازمی‌گردد.

مبدل‌های پوسته و لوله‌ی مگاپول سری Pro، به طور کامل از استنلس استیل ۳۰۴ ساخته شده‌اند. تجربه نشان داده است که این متریال، انتخابی بسیار مناسب برای مبدل‌های حرارتی استخر و جکوزی به شمار می‌رود چراکه از مقاومت بالایی در برابر حرارت و فشار برخوردار است و در تماس با آب حاوی کلر و سایر مواد شیمیایی استخری، دچار خوردگی و زنگ‌زدگی نمی‌شود.

طراحی نوآورانه‌ی مبدل‌های سری Pro مگاپول بر اساس فناوری روز دنیا، از مهم‌ترین ویژگی‌های این محصول به شمار می‌رود. در این مبدل‌ها، با هدف افزایش راندمان حرارتی دستگاه و کاهش افت فشار سیستم، از لوله‌های مارپیچ با قطر و ضخامت کمتر استفاده شده است. علاوه بر این، قطعاتی به نام بافل در این مبدل‌ها تعبیه شده‌اند که ضمن نگهداری لوله‌ها در محل مناسب، با کاهش سرعت جریان آب، راندمان حرارتی دستگاه را افزایش می‌دهند. استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک جهت برشکاری قطعات مطابق با نقشه طراحی و فرآیند جوشکاری دقیق، اطمینان از کیفیت بالای ساخت این مبدل‌ها را به ارمغان می‌آورد.  

سهولت در سرویس‌کاری محصول، یکی دیگر از مزیت‌های مبدل‌های حرارتی MEGA POOL به شمار می‌رود. همان‌طور که می‌دانید، رسوبات انباشته شده در مبدل می‌توانند منجر به کاهش راندمان حرارتی دستگاه و بروز افت فشار شدید در سیستم شوند. از این رو، مبدل‌های سری Pro به صورت فلنچی طراحی شده‌اند تا سرویس‌کار قادر باشد به راحتی و تنها با باز کردن چند پیچ و مهره، قطعات مبدل را به منظور حذف رسوبات، اسیدشویی کند.

مبدل‌های حرارتی مگاپول سری Pro، در پنج مدل (از توان ۶۰ تا ۲۰۰ کیلووات) موجود هستند و با دو سال گارانتی میراب آرین عرضه می‌شوند.

ویژگی‌های مبدل‌های حرارتی استخر و جکوزی مگاپول سری Pro:

  •  طراحی منحصر به فرد بر اساس تکنولوژی روز دنیا
  • مجهز به فلنچ یک تکه و ساخته شده از استنلس استیل ۳۰۴
  • برشکاری قطعات با استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و جوشکاری دقیق
  • کاهش سطح مقطع لوله های داخلی جهت افزایش راندمان حرارتی
  • بهره‌گیری از بافل به منظور کاهش سرعت جریان آب
  • قابلیت شستشو کویل های داخلی جهت رسوب زدایی
  • مناسب برای استخرها و جکوزی‌های خصوصی و عمومی، سیستم‌های گرمایش از کف

مشخصات فنی:

مدل

ظرفیت تبادل حرارتی

ابعاد

تعداد بافل

kW

Kcal/h

Btu/h

طول (cm)

قطر (inch)

MPH-60

60

50.000

200.000

52

4

3

MPH-80

80

70.000

275.000

60

4

4

MPH-120

120

100.000

415.000

75

4

5

MPH-160

160

140.000

550.000

95

5

7

MPH-200

200

170.000

690.000

130

5

10

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!