بررسی پروژه استخر مجموعه انقلاب بخش دوم

پخش ویدیو

همانطور که در پست قبلی درمورد باشگاه آفتاب مجموعه‌ی انقلاب به آن اشاره شد، این پروژه شامل یک استخر قهرمانی ۳۳ متری به حجم ۵۰۰ متر مکعب است. نرخ تصفیه این استخر در حدود ۱۰۰ متر مکعب در ساعت بوده و از فیلترهای تصفیه آی ام ال اسپانیا برای سیستم فیلتراسیون آن استفاده شده است.
تهویه مطبوع در استخرهای عمومی سرپوشیده از اهمیت بالایی برخوردار است. ورودی و خروجی هوا باید به صورتی باشد که شرایط مطلوبی فراهم شود و رطوبت نسبی نیز بر طبق استاندارد باید در سطح ۵۰ تا ۶۰ درصد حفظ شود.
بخش روباز این مجموعه شامل یک جکوزی ۱۴ نفره به حجم ۲۰ متر مکعب است و رینگ‌های بالا و پایین آن توسط دو پمپ جت ۲۲ کیلووات تغذیه می‌شوند. حجم استخر چهارفصل روباز این مجموعه، ۷۰۰ متر مکعب است و از ۵ مبدل بومن ۲۱۰ کیلووات برای سیستم گرمایش آن استفاده شده است تا دمای آن در فصول سرد سال نیز در سطح استاندارد (۲۷ تا ۲۸ درجه سانتی‌گراد) نگه داشته شود.
هر مجموعه استخر شنا بايد دارای تعداد مناسبی رختکن و امكانات مناسب بهداشتی نظير دوش باشد. طبق استاندارد ۱۱۲۰۳، باید به ازای هر ده نفر، یک دوش در نظر گرفته شود. باشگاه آفتاب نیز مجهز به ۳۰ دوش است و به طور همزمان قادر به پاسخگویی به ۳۰۰ شناگر می‌باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!