خواص نمک منیزیم دار در سیستم های الکترولیز نمکی

خواص نمک منیزیم دار در سیستم های الکترولیز نمکی

🎧🎧همراهان و همكاران ميراب آرين شما ميتوانيد پاسخ سوالات زیر را در رابطه با خواص نمك منيزيم زار در سيستم هاي الكتروليز نمكي را در قالب پادكست آموزشي ArianPoolCast011 بشنويد.

نمک حاوی منیزیوم دارای چه خواصی برای بدن شناگران می باشد؟
چگونه مقدار نمک مورد نیاز سیستم های الکترولیز نمکی تعیین می گردد؟
چرا سیستم های گندزدایی الکترولیز نمکی به Chemical free معروف هستند؟

امروزه از روش های مختلفی جهت گندزدایی استخرها و جکوزی ها ( خصوصی و عمومی ) استفاده می شود. سیستم های الکترولیز نمکی به سیستم های بدون تزریق مواد شیمیایی خارجی (Chemical Free) معروف هستند که به یکی از محبوب ترین روش های مدرن گندزدایی در دنیا تبدیل شده اند.

جهت استفاده از این سیستم ها باید به میزان مشخص ( که بنا به شرایط و حجم استخر تعیین می شود ) به آب استخر نمک اضافه گردد.

در این روش حتما باید از نمک های خاصی استفاده شود ، که یکی از آنها نمک های منیزیم دار هستند . استخرهای آب شور حس بسیار خاصی را به شنا گران القا می کند و برخلاف مواد مضری که جهت گندزدایی استخرها به صورت دستی و تنظیم نشده به آب اضافه می شود ، برای سلامتی بدن شناگران بسیار مفید می باشند.

  در این قسمت به مهمترین مزایای نمک منیزیم دار در استخرهای شنا و جکوزی ها می پردازیم :

  • هنگامی که شناگران در استخرهای حاوی منیزیم در حال شنا کردن هستند آب استخر به گونه ای نرم و لطیف می باشد که لذت شنا کردن را دو چندان می کند.
  • منیزیم نقش به سزایی در بدن انسان ها ایفا می کند ، منیزیم موجود در آب استخرها توسط پوست شناگران ، جذب بدن آنها می شود و بر اساس تحقیقات انجام گرفته مهمترین مزایای آنها به شرح زیر می باشد :
  • منیزیم جهت فرم دهی و استحکام استخوان های انسانها عنصری بسیار حیاتی به شمار می رود ، لذا منیزیم جذب شده توسط پوست شناگران ، کمک شایانی به استحکام استخوان های بدن می کند
  • وجود منیزیم در آب موجب آرامش اعصاب ، تنظیم فشار خون ، آرامش عضلات بدن ، کاهش استرس بدن ، خواب راحت و تقویت سیستم ایمنی شناگران می شود
  • مشاهدات انجام شده حاکی از آن است که آب حاوی منیزیم به سرعت از بین بردن جوش های غرور جوانی و آکنه بسیار کمک می کند
  • آب حاوی نمک و میزیم موجب لطافت و نرمی پوست و جلوگیری از بیماری های پوستی می شود
  • به طور کلی استخرهای حاوی نمک منیزیم از لحاظ خواص درمانی و بهداشتی در صدر قرار دارند و همچنین از لحاظ گندزدایی و شفافیت آب استخر و جکوزی ، سیستم های الکترولیز نمکی ، به خوبی عمل می کنند.

 

  • Swim University & Medium
نظرات
نظرات
نظرات خودتان را در مورد این مطلب بیان کنید