مبدل حرارتی استخر MEGAPOOL

مبدل حرارتی استخر MEGA POOL

مبدل‌های حرارتی MEGA POOL، یکی از انواع تجهیزات گرمایشی استخرهای شنا هستند که حرارت را، به صورت غیر مستقیم، از آب گرم سیستم گرمایش مرکزی (مثل بویلر یا پنل خورشیدی) به آب استخر منتقل می‌کنند. مبدل حرارتی استخر MEGAPOOL از نوع پوسته و لوله (shell and tube) است. این مبدل‌ها از مخزنی استوانه‌ای شکل تشکیل می‌شوند که یک دسته لوله در داخل آن قرار گرفته است. سیکل آب استخر از درون پوسته می‌گذرد و سیکل آب گرم بویلر از درون لوله‌ها عبور می‌کند. حرارت از طریق دیواره‌ی لوله‌ها به آب استخر منتقل می‌شود و در نتیجه، دمای آبی که به کاسه‌ی استخر برمی‌گردد، افزایش می‌یابد. مبدل‌های پوسته و لوله در مقایسه با مبدل‌های صفحه‌ای، رسوب کمتری می‌گیرند و از این رو، برای گرمایش آب استخرها و جکوزی‌ها، مناسب‌تر هستند.

مبدل حرارتی استخر MEGA POOL تماماً از استنلس استیل ۳۰۴ ساخته شده است. این متریال، بسیار بادوام است، دچار خوردگی شیمیایی و زنگ‌زدگی نمی‌شود و فشار و حرارت بالا را تحمل می‌کند و از این رو، انتخاب مناسبی برای مبدل‌های حرارتی استخر و جکوزی به شمار می‌رود. برای استخرهایی که سیستم گندزدایی آنها از نوع کلرزن نمکی است، مبدل از جنس استنلس استیل ۳۱۶ هم به صورت سفارشی ساخته می‌شود.

سهولت در باز کردن مبدل به منظور اسیدشویی رسوبات، یکی از معیارهای کلیدی در انتخاب مبدل به شمار می‌رود. این نکته از آن جهت حائز اهمیت است که تجمع رسوبات به کاهش بازده حرارتی مبدل و بروز افت فشار شدید در سیستم می‌انجامد. مبدل‌های حرارتی مگاپول، از نوع فلنچی هستند و می‌توان با باز کردن چند پیچ و مهره، پوسته و کویل مبدل را به منظور حذف رسوبات، شستشو داد.

“مبدل‌های MEGA POOL” از راندمان حرارتی بالایی برخوردار بوده و در توان ۲۰ الی ۲۰۰ کیلو وات موجود هستند (ساخت مبدل با ظرفیت بالاتر به صورت سفارشی امکان پذیر است).

ویژگی‌ها و کاربردهای مبدل حرارتی استخر MEGA POOL

  • مبدل از نوع پوسته و لوله
  • بدنه، لوله‌ها و پیچ و مهره‌های فلنچ تماماً از استنلس استیل ۳۰۴
  • دارای اتصال فلنچی
  • راندمان حرارتی بالا

مبدل‌های حرارتی مگاپول، پاسخگوی سیکل گرمایش تمامی استخرها و جکوزی‌های خصوصی و عمومی و همچنین سیستم‌های گرمایش از کف هستند.

مشخصات فنی

FT2

ظرفیت تبادل حرارتی

ابعاد (cm)
KWkcal/hBtu/hطول

قطر

۹

۲۰  

۳۱

۸۰

۱۸

۴۰

  ۴۱۸۰
۲۷

۶۰

 

 

۴۷۸۰
۳۶

۸۰

 

 

۵۰۱۰۰
۵۴۱۲۰  ۵۲

۱۰۰

۷۲۱۶۰  ۶۶

۱۰۰

۹۰۲۰۰  ۱۱۰

۱۰۰

۱ سال گارانتی میراب آرین

Loader Loading…
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download

ویدئوهای کاربردی مرتبط

دانشنامه استخر

برای دریافت کتابچه الکترونیکی (eBook)فرم زیر را پر کنید!